Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 7216 wyświetleń

Zbadają jakość powietrza

Grajewo przystąpiło do kampanii społecznej „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”, zorganizowanej przez Polską Spółkę Gazownictwa. 6 maja br. otrzymało specjalne urządzenie do pomiaru czystości powietrza. 

Celem akcji jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców. Nowoczesny, mobilny czujnik jakości powietrza pozwoli na bieżąco monitorować poziom zanieczyszczeń powietrza w kolejnym punkcie. Tablica będzie wyświetlać pyły zawieszone PM10 i PM2,5 oraz temperaturę odczuwalną.

Urządzenie zostanie zamontowane na budynku Urzędu Miasta. Wyniki pomiarów będą dostępne online.

 

Komentarze (17)

Co w efekcie da takie monitorowanie? Zapewne skończy się ogólnym narzekaniem, załamywaniem rąk i obiecankami, że "weźmiemy się za to".

A może tak podłączyć osiedla domków jednorodzinnych do Ciepłowni.?

Trzeba było w sezonie grzewczym zbadać. Cale Centrum po nocach śmierdziało.

Może zainstalujmy go w dzielnicy przemysłowej.

czyste powietrze ? dzisiaj rano tak strasznie śmierdziało z agrocentrum, że można było po prostu rzygać, ale o tym zakładzie urząd zapomniał. Pełno pyłu i smrodu od tylu czasu i nikt z tym nic nie robi./

W Parku Solidarności powinni zamontować. Tam dookoła jak nie palenie plastikiem w piecu to spalanie odpadów zielonych w ogniskach. Bardzo miło się spaceruje. Można oddychać pełną piersią.

Powieście to przy Hadesie albo na Przemysłowej .Tam dopiero będzie można stwierdzić jakie jest zanieczyszczenie ...

Kopciuchy trzeba wymienić , a co da pomiar, czystości powietrza , jak pod nosem jest firma która smrodzi na całą okolicę, To może lepiej zakupić drony które będa latały koło komina i informowały czym goście palą

Od tego smrodu z agrocentrum to tylko współczuć mieszkańcom nowego osiedla tabortowskiego

Wg wykazu WFOŚiGW B-tok Grajewo nie jest na liście powiatów w programie "czyste powietrze". /

Emeryt prawdę napisał. A najśmieszniejsze że gość pali gałęzie i liście w ognisku, dymu tyle że z daleka widać a policja przejeżdża obok i się nie zainteresuje. Tak samo operatora kamer w parku nie obchodzi że popełnianie jest wykroczenie. Nie można stosować odpadów zielonych na terenie gminy która je odbiera. Można je tylko ewentualnie kompostować.

Do Marek: Agocentrum było wcześniej niż osiedleTabortowskiego. Trzeba było bloki budować poza Grajewem :-)

Podłączcie Urządzenie na Hadesie tam będzie wiarygodny odczyt pyłów z Agrocentrum, albo na Ul. Strażackiej za urzędem gdzie zlokalizowane są domy jednorodzinne wtedy to ma sens moim zdaniem

Do Mieszkaniec: Walisz do jakieś firmy, czy do domków jednorodzinnych? Te "kopciuchy" to były od zawsze i jakoś nigdy nikomu nie przeszkadzały a poza tym niewiele ich przybywa w czasie, natomiast, idąc twoim tokiem myślenia proponuję pójść dalej - wymienić lub zlikwidować samochody, bo tych to przybywa jak grzybów po deszczu i jakoś nikt o tym nawet słowem nie przebąknie. Czy ktoś podjął temat zatruwania życia na Ziemi przez wszelkie pojazdy spalinowe? Może najpierw zastanów się co tak naprawdę kopci, bo myślę, że na jeden komin z domu przypada kilkadziesiąt rur wydechowych, jak nie kilkaset, pewnie w niektórych regionach jest to ze 2 rzędy wyżej.

Do Grajewiaka.Pewnie masz jakiś udział w tym Agrocentrum że tak jego bronisz.To że ten zakładały wcześniej niż bloki to wcale o niczym nie świadczy. Uważam że ten zakład powinien mieć przekładane filtry i kontroli za kontrolą

I co z tych pomiarów w sezonie grzewczym na strażackiej przy Urzędzie Miasta dusi, były apele, zdjecia a nasza władza jakby wody w usta nabrała, a radni unikali tego tematu. po nocach na Mickiewicza snuł sie tylko duszacy czarny dym. tak samo i z Agrocentrum smród na całe miasto ,a latem dojdzie oczyszczalnia i nic dziwnego ,że nawet na południu Polski mówi się o Grajewie jako miasteczku po drodze do rajgrodu gdzie bród i smród, a na ławkach tylko pijacy siedza.

Zintegrowane Pozwolenie Środowiskowe wydane dla "Agrocentrum" w jednym punkcie ma zapis;
pkt IV.3. decyzji o treści:

„Monitoring emisji gazów i pyłów do powietrza

Zgodnie z obowiązującym aktem wykonawczym w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji przedmiotowa instalacja nie podlega obowiązkowi wykonywania pomiarów emisji ciągłych lub okresowych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.