czwartek, 28 października 2021

Sport

  • 3 komentarzy
  • 12233 wyświetleń

Zawody Sportowe OSP

Zawody Sportowe OSP
 
 Zawody OSP  w Szczuczynie
 
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Szczuczynie
    Analizując przeszłość OSP w Szczuczynie, łatwo zauważyć, że przez cały 129 letni okres jej istnienia, systematycznie wzrastała w sławę, a społeczność spała spokojnie.
   Kiedy ryk syreny oznajmia, że wytworzyła się sytuacja, w której oni – fachowcy w szerokim zakresie, wzywani są do niesienia pomocy innym w życiowych dramatach, wówczas to, zaczyna się  przerwa w osobistym życiu nie tylko każdego strażaka, ale często wybawiciela doradcy i profesjonalisty z zakresu podstawowej pomocy medycznej etc.
    Oprócz podstawowej czujności, strażacy potrafią w międzyczasie organizować ciekawe imprezy, przez które, dzięki miłej rozrywce integrują społeczeństwo, a jednocześnie podnoszą sprawność zawodową.
    Szczuczyńska OSP od wielu lat uczestniczyła w Zawodach Sportowo – Pożarniczych w swoim mieście lub w innych miejscowościach. Bardzo często zajmowała czołowe miejsca.
Ostatnie zawody tego typu odbyły się w 1998 roku, kiedy kibicował im były Burmistrz Szczuczyna dr nauk humanistycznych Stanisław Wądołowski.
Po 13 latach przerwy, Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze reaktywował ich główny inicjator - Burmistrz Szczuczyna mgr Artur Kuczyński.
Kreatywność i świadomość młodego, i asertywnego burmistrza skłania do odczuć, jako że obowiązki dla siebie trzeba wyszukiwać samemu, tym bardziej że tradycje zobowiązują.
     W sobotę 25.06.2011roku na  Stadionie Miejskim w Szczuczynie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. 
Dowódcą uroczystości  był Prezes OSP w Szczuczynie dh. Robert Łepkowski, etatowym narratorem dyr MDK Janusz Marcinkiewicz, a organizatorem zawodów Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego OSP RP w Szczuczynie dh. Mirosław Rainko.
   W rejonie Szczuczyna działa sześć Jednostek OSP: Szczuczyn, Niedźwiadna, Niećkowo, Bęćkowo, Bzury i Danowo. Dwie drużyny z Bzur i Danowa nie uczestniczyły w zawodach z powodów uzasadnionych.
   Nad przebiegiem sportowych wzmagań czuwała komisja: sędzia główny- st. kpt. Kazimierz Golubiewski oraz sędziowie pomocniczy asp. sztab. Stanisław Filipkowski, asp. Maciej Cybula, mł. ogn. Michał Janiszewski i st. sekc. Marek Samełko.
  Po ukończeniu dwóch konkurencji : bieg sztafetowy 7 razy 50 m i bojówka, poszczególne miejsca w zawodach zajęły drużyny:
• OSP Bęćkowo – I miejsce,
• OSP Szczuczyn – II miejsce, 
• OSP Niećkowo – III miejsce,
• OSP Niedźwiadna – IV miejsce. 
    Puchary i drobne upominki wręczyli zawodnikom Patroni Honorowi: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie – Andrzej Sobolewski, Starosta Powiatu Grajewskiego – Jarosław Augustowski, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Szczuczynie – Mirosław Rainko oraz Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.
   Po zawodach zawodnicy, sędziowie i zaproszeni goście spotkali się pod parasolami na grillowej kiełbasce, gdzie jednocześnie  refleksjami  gaszono  emocje po gorących doznaniach.
                          Tekst i foto: Stanisław Orłowski
 

  
      

czwartek, 28 października 2021

WARMIA - ORZEŁ (sobota 11:00)

wtorek, 26 października 2021

HATTRICK Białystok - WARMIA MOSIR Grajewo 0:2

Komentarze (3)

A tak na marginesie to
 OSP Niedźwiadna – III miejsce.
 OSP Niećkowo – IV miejsce,

strażak OSP, może nie byłeś...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.