Wiadomości

Zakończenie projektu ŚHP

Zakończenie  projektu ŚHP

Uroczyste zakończenie  projektu „Szkolenie-Praktyka-Zatrudnienie-Rozwój III edycja” w ŚHP Grajewo

 W dniu 15 grudnia 2010r. beneficjenci projektu „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój III edycja „ realizowanego w Środowiskowym Hufcu Pracy w Grajewie odebrali zaświadczenia o ukończeniu projektu. Uroczystość połączona była ze spotkaniem opłatkowym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość uświetnili m. in. Wojewódzki Komendant PWK OHP p. Wieńczysław Andrzej Targ, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego p. Ryszard Wolwark, dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej p. Tomasz Dudziński, członek Rady Miasta Grajewo p. Maciej Bednarko, dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie p. Zdzisława Choynowska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Grajewie p. Elżbieta Wąsik. ŚHP w Grajewie realizował działania dla młodzieży w ramach dwóch grup projektowych: kat. A i kat. B. Udział w projekcie wymagał od młodzieży szczególnego zaangażowania i wysiłku ze względu na dużą ilość  realizowanych działań i długi okres realizacji projektu.  Uczestnictwo w kursach zawodowych „Nowoczesny sprzedawca” i „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych” pozwoliło młodzieży z Kat. B  nabyć nową wiedzę i umiejętności do wykonywania pracy w tych zawodach. Pięć  najbardziej zainteresowanych osób miało możliwość zweryfikowania wiedzy teoretycznej na 10 dniowych praktykach zawodowych bezpośrednio na stanowiskach pracy u lokalnych pracodawców. Również atrakcyjną ofertą w projekcie okazała się możliwość zdobycia prawa jazdy kat. B przez 6 uczestników  projektu.   

W ostatnim etapie realizacji projektu młodzież szkolna mająca trudności w nauce uzupełniała braki edukacyjne podczas indywidualnych warsztatów z przedmiotów szkolnych. Przed absolwentami projektu  kat. B kolejny trudny etap poszukiwania swego miejsca na rynku pracy.   Mamy nadzieję, że zdobyte przez nich kwalifikacje okażą się pomocne w realizacji życiowych planów młodzieży.   - Teresa Maciorowska – komendant ŚHP Grajewo


Autor zdjęć: Teresa Maciorowska, Grzegorz Biadun
Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.