poniedziałek, 27 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 13 komentarzy
  • 15308 wyświetleń

Zakątki i uliczki Grajewa

W holu kina "Relax" oczekujący na seans filmowy mogą oglądać dzieła wybitnych twórców. Na pierwszym piętrze zostały wywieszone obrazy namalowane w tamtym roku podczas I Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Grajewo i okolice". Artyści uwieczniali zakątki i uliczki Grajewa na zaproszenie MDK. Pochodzący z naszych stron Alojzy Osada wraz z Andrzejem Sobierajem, Beatą Topolińską, Zofią Orczyńską, Czesławem Tumielewiczem i Władysławem  Pitałą malowali oddając rzeczywisty obraz i klimat miejsc, które we fragmencie wydają się piękniejsze.

- Mamy zamiar powtórzyć to przedsięwzięcie i ponownie zaprosić artystów. Wybierzemy temat pracy, który będzie realizowany np. porę roku lub ustalone wcześniej miejsce. - powiedział dyr. MDK Edward Szabat.

Artyści podczas pracy w czerwcu 2006 roku (foto):
- Maluję wieloma technikami, ale ulubiona to suche pastele, których używam w tej chwili. Wybraliśmy to miejsce, bo sądzę, że takie gołębniki są dość charakterystyczne dla waszego miasteczka -powiedziała artystka Zofia Orczyńska.
- Właśnie powstaje obraz tego kościoła przy Pl. Niepodległości w Grajewie - to anamorfoza, in. przekształcenie, celowa deformacja obrazu, nie widać wszystkiego, ale tu po prawej stronie będzie jeszcze para młoda - mówił w trakcie tworzenia swojego dzieła p. Czesław.

Galeria prac 

e-Grajewo.pl

niedziela, 26 maja 2024

Obchody Dnia Strażaka 2024

Komentarze (13)

fajnie namalowała ten obraz widziałem to na zywo jak jechalem z kumplem na rowerach a wtedy nie miale chamulców w rowerze ona malowala to przy chacie Groszków na na uloicy dolnej..............

ża też sobie miejsce wybrała pani...

prawie jak ja .....

no fajnie jak juz ktos tu przyjedzie to takie miejsca maluje zamiast te ktore w grajewie sa najladniejsze. A pozniej dziwic ie ze Grajewo ma tka opinie jaka ma...

łoo ja ta panią i tego pana na rynku widziałam :)) hehe śliczny ten obrazek..:D:)) ja tez chcę taki :)) pozdrawiam..:D:)

najwspanialszy obraz jest wnas samych poprostu tszeba go uzwierciedlić .chyba to tyle co mogę powiedzieć.

kiedy to bylo? ten pan jakos cieplo poubierany jest?! ;/

to bylo a tamta sobote widzialam tego pana jak jechalam z przyjaciołmi na rowerach:Pchcielismy zrobic brame i ten pan wlaśnie rysował na zywo wygladal pieknie

super że Grajewo stanowi jakiś tam malarski cel niektórych artystów

Pozdrawiam pana Alojzego Osadę. Pamiętam go oraz jego powiedzenie: Osada z wami nie gada...

"Artyści podczas pracy w czerwcu 2006 roku (foto)" wystarczy umieć czytać.. i nie trzeba pytać się kiedy to było.. heheh ..

Fajne obrazy tez bym chciała tak malować...)::):)ale niestety nie mam talentu hehe.....Pozdro dla plagi i płd...blok 13stka szczególnie...fajna laska:):))):) :P:P:PP

ul dolna to rudera nie wiem jak mogła ta pani tam malowac.....ul groszkow hehehe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.