środa, 1 lutego 2023

Sport

Zajęcia badmintona - przez sport po kondycję...

„Zajęcia badmintona – przez sport po kondycję, zdrowie i wiedzę.”

To hasło przewodnie programu Wsparcia Edukacji jaki ogłosiło Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Fundacją Narodowy Badminton. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim „zagospodarowanie” oraz wypełnienie wolnego czasu uczniom szkół podstawowych poprzez zachęcenie ich do uczestnictwa w pozalekcyjnych zajęciach oraz turniejach badmintona, które mogą okazać się dla wielu z nich nową oraz ciekawą formą spędzenia czasu, jak również narzędziem profilaktyki zdrowotnej, rozwoju psychofizycznego.

 

Szkoła SP 1 jako jedna z pięciu placówek w województwie podlaskim zakwalifikowała się do projektu, z którego już korzystają uczniowie.

Zajęcia odbywają się dwa razy

w tygodniu i trwają półtorej godziny. Uczestnicy zostali wyposażeni w nowy sprzęt sportowy: rakiety i lotki do badmintona, siatki do rozgrywania turniejów, a w niedługim czasie otrzymają również jednakowe koszulki.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.