poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 13694 wyświetleń

Za -lane święta

W miniony wielkanocny weekend podlascy policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Na drogach województwa doszło w tym czasie do 8 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 15 zostało rannych. W wyniku najtragiczniejszego zdarzenia życie straciło dwóch kierujących.


Podczas minionego już tegorocznego wielkanocnego weekendu, od soboty do poniedziałku policjanci na drogach województwa odnotowali 8 wypadków. Na skutek tych zdarzeń 4 osoby zginęły, a 15 zostało rannych. Do najtragiczniejszego z nich doszło w minioną sobotę po południu. W jego wyniku życie straciło dwóch kierowców. Ponadto przez trzy świąteczne dni podlascy policjanci zatrzymali 39 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości, wśród których było także 5 osób znajdujących się pod działaniem środków odurzających. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 41-letni Litwin jadący ciężarowym mercedesem. Mężczyzna, skontrolowany 21.04. przed godziną 11.00 w Dubowie przez suwalskich policjantów, był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również 45-letni kierujący renault zatrzymany do kontroli w niedzielę w Grajewie. W jego przypadku urządzenie pokazało blisko 3 promile. On także stracił prawo jazdy. Teraz postępowaniem 41 i 45-latka zajmie się sąd.
KWP Białystok


Komentarze (2)

39 nietrzeźwych kierowców zatrzymano, a 8 wypadków w których zginęły 2 osoby spowodowali trzeźwi kierowcy. Statystycznie więcej wypadków powodują trzeźwi kierowcy niż pijani.

Doda jeszcze nikt ci nie zabil nikogo z rodziny pijany kierowca wiec zastanów się co piszesz

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.