czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

Z wizytą u strażaków

12 października 2016 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odwiedziło 26 uczniów ze szkół podstawowych w Sulewie-Kownatach oraz Wąsoszu pod opieką wychowawców: p. Doroty Komosińskiej i p. Katarzyny Czyżewskiej.

W progach naszej Komendy wycieczkę przywitali funkcjonariusze pełniący służbę, którzy bardzo chętnie zapoznali dzieci i opiekunów z codzienną pracą strażaka oraz zaprezentowali samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczo-gaśniczy będące na wyposażeniu jednostki.

Ważnym punktem spotkania było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym oraz praktyczny pokaz obsługi telefonu alarmowego 998 i przyjęcie typowego zgłoszenia o pożarze. Korzystając z okazji omówiono okoliczności, w których można wezwać straż pożarną i inne służby ratownicze dzwoniąc pod numery 998 i  112.

Dzięki możliwości przymierzenia hełmu i odzieży ochronnej wykorzystywanej podczas działań ratowniczych oraz zajęciu miejsca w kabinie samochodu pożarniczego wszyscy uczniowie i opiekunowie mogli przez chwilę poczuć się „prawdziwymi strażakami”, co sprawiło im wiele radości.

Na zakończenie wycieczki nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami i zapowiedzieli kolejną wizytę w naszej jednostce w maju 2017 r.


Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.