Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 12362 wyświetleń

XXIX KONKURS PIOSENKI

 Miejski Dom Kultury w Szczuczynie był organizatorem już po raz 29 Konkursu Piosenki. Udział w konkursie wzięli reprezentanci szkół ze Szczuczyna, Ławska, Jedwabnego i Niedźwiadnej oraz Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe 11 – 13 lat oraz gimnazjum 14 – 16 lat.

W skład komisji oceniającej występy weszli : Grzegorz Szmyglewski - organista parafii w Szczuczynie, Maria Ostrowska, Zofia Gede- nauczyciel  Zespołu Szkół w Niećkowie, Katarzyna Milewska - zdobywczyni I miejsca w kategorii zespoly wokalne IV Międzynarodowego Konkursu Piosenki w Białymstoku w 2006 roku oraz prowadzący imprezę Andrzej Szabelski - starszy instruktor MDK.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjnie najlepszą okazała się dysponująca ogromnymi możliwościami głosowymi Monika Szlejter reprezentująca MDK w Szczuczynie.

Dalsze miejsca zajęły: Milena Suchodolska z Ławska, Karolina Kadłubowska z SP w Szczuczynie, Natalia Suchodolska z Ławska oraz Anita Słupińska z MDK.

W kategorii gimnazjum występ Eweliny Olszewskiej z Jedwabnego był hitem tegorocznego konkursu. Poziom wykonania utworu był bliski profesjonalizmu. Dalsze miejsca przyznano Łukaszowi Bogdan ze Szczuczyna, Marcie Borawskiej z Jedwabnego, Monice Cudakiewicz ze Szczuczyna. Jury przyznało również wyróżnienia Katarzynie Grunwald i Monice Czaplickiej ze  Szczuczyna.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora oraz  Miejski Dom Kultury w Szczuczynie.

Poza konkursem wystąpił duet z Jedwabnego Marta Borawska i Ewelina Olszewska, Michalina Siedlecka z Grajewa oraz Katarzyna Milewska ze Szczuczyna.

B. Paszkowska

 

Komentarze (4)

3 maja to nie wtorek tylko środa

a co sie czepiasz szczeg. apropo medyk to spoko gosc chodzilam z nim

Fajna imprezka, tylko dosyć wiało, a organizatorzy nie przewidzieli warynków pogodowych, wystarczyłby jakis daszek, parawan czy co coś podobnego.

ładna impreza, zadbana i ochrona była...chociaz było spoko...Ludzie bawili się fajnie przy piosenkach dzieciaków

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.