środa, 21 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 14 komentarzy
  • 14907 wyświetleń

XIV Konkurs Piosenki

XIV Regionalnego Konkursu Piosenki Grajewo 22 kwiecień 2007

Jury po wysłuchaniu 71 wykonawców postanowiło przyznać następujące miejsca:
Kategoria wiekowa 7-13 lat
I miejsce: Julia Tomaszewska SP Wygoda  oraz Daria Turowska ROK Łomża
II miejsce: Karolina Młynarska GOK Sokoły oraz Izabela Grochowska Mini Klub Białystok
III miejsce: Karolina Popławska Mini Klub Białystok

Wyróżnienia:
Młodzieżowa Orkiestra Braci Sokolskiej – GOK Sokoły
DZW „Mały Emotek” – MDK DŚT Łomża
Zespół „Fart” – MDK Grajewo
Gabriela Łapińska – Mini Klub Białystok
Ada Durzyńska – MDK DŚT Łomża
Dawid Dąbrowski - MDK DŚT Łomża
Monika Komorowska  - MDK DŚT Łomża
Weronika Chaberek – MDK DŚT Łomża

Kategoria wiekowa 14-21 lat
I miejsce: Joanna Grądzka MDK Grajewo
II miejsce: Urszula Durzyńska MDK DŚT Łomża
III miejsce: Paulina Januszkiewicz MDK DŚT Łomża

Wyróżnienia:
Monika Celińska -  GOKSiR Piecki
Zuzanna Matejkowska- MDK DŚT Łomża
Katarzyna Milewska i Artur Skibniewski - MDK Szczuczyn
Żeński Zespół Wokalny „EMDEK” – MDK DŚT Łomża
Zespół „SUKCES” – SWEADiM Mrągowo

 

Na adres organizatora należało przesłać "Kartę zgłoszenia"   w nieprzekraczalnym terminie do 16 kwietnia 2007 r.  szkoda, że opiekunowie z SP4 w Grajewie nie potraktowali tej daty poważnie. Część dzieci z tej szkoły nie mogła wziąć udziału w Konkursie gdyż nie dostarczono na czas listy uczestników. Na dodatek nikt ich nie powiadomił, że nie biorą udziału w Konkursie. Jedyne co im zostało to smutny powrót do domu lub podziwianie innych uczestników. 

Galeria zdjęć

 

CEL  IMPREZY
1. Konfrontacja dorobku artystycznego. Konkurs jest imprezą między wojewódzką.
2. Popularyzacja muzyki i piosenki.
3. Wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z wykonawcami piosenek.

Regulamin ( doc) Karta  Zgłoszenia ( doc )

e-Grajewo.pl

Komentarze (14)

a może podadać z dyrektorem MDK by zrobił III kategorię? np od 22 do 30 lat? :) byłoby super :)

lalalala.... mam talent

bylam na tym konkursie ogladalam z boku i powiem wam szczerze ze jeszcze takiego czegos nie widziałam jak mozna oceniac solistów i zespoly razem ludzie szok!! zastanowcie sie najpierw jak cos robicie bo szkoda tylko tych dzieci ktore sie denerwuja przed swoim wystepem

Tak tak obserwator szczere słowa prawda szkoda dzieciakow

jeju ta malutka dziewczynka na 1 zdjeciu rzuca wszystkich na kolana!! ... hihi fajniutka :)

No ja przepraszam że dodam też swoje skromne zdanie ale jaki muzyk pozwoliłby na kategorie solistow, duetow i zespolow razem jak mozna obiektywnie ocenic zespol ktory sie sklada z paru - parunastu osób do osoby która śpiewa sama . Zespoly wraz z duetami mogli otrzymac co najwyzej wyróznienie czy to jest sprawiedliwe?? .?? ..... przykro było patrzec na to a dzieciaki które nie zostaly dopuszczone?? ktore sie przygotowywaly denerwowaly przed wystepem ?? jak wytlumaczycie 8 latkowi ze nie moze wystapic bo nauczyciel zapomnial o terminie. Wiem ze jesli byloby mniej zgloszen te dzieci by spiewaly ale bylo za duzo tylko sie nie zdziwcie jak za rok nikt sie nie zgłosi....

Najlepiej chyba zareprezentowaliby się emeryci, bo przynajmniej byli odpowiednio ubrani. Może laureaci lepiej wyglądaliby w dresach a nie w dźinsach i z rękoma w kieszeni? Brawo jurii, uczcie tak dalej młodzież kultury!

Nie no Asia boska jestes :P wiekszych sukcesow zycze :P pozdroo

Zgadzam sie, ze powinno się rozbić wykonawców na kategorie- racją jest, że nie powinno się oceniać zespołów i solistów razem, przecież zawsze inaczej brzmi, jak się śpiewa samemu, a inaczej, jak śpiewa więcej osób...
Asia, gratuluję ;) jesteś fenomenalna ;) śliczny głos, wielki talent ;)

Dziekuje choć nie wiem kim jestescie=) pozdrawiam=)

było złe jedzenie i nic mi sie nie podobało chociaż brałam udział w tym udział trochę jestem zła chociaż zostałam nagrodzona! mam nadzieje ze w nastepnym roku będzieinaczej gdyż nie powinny osoby ktore spiewają solo konkurować z zespołami!!!!!!!!

BRAWO 17-latku, masz WIELKĄ RACJĘ. Jestem instruktorem i wy też macie prawo sie pokazać. To co robicie jest piękne, muzyka łagodzi obyczaje i nie pozwala siedziec pod blokiem tylko przy np. gitarze. Niech Dyrektor MDK ie zastanowi dlaczego nie robi takiego festiwalu a przynajmniej kategorii dla tego typu zespołów.
Ponadto PNIE DYREKTORZE I ORGANIZATORZY festiwalu. W tym roku to była TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Macie piękny dom kultury, a sprzet do kitu. 70 wykonawców bez podziału na zespoły, duety i solistów SZOK I ŻENADA!!!!!!! Jury fenomenalne!!!! w niecałe 10 minut podjęli decyzje BRAWO, tylko czy na pewno solidnie sie do tego przyłożyli???? bo moim zdaniem NIE. chyba za brakło trzeciego jurora rozstrzygającego. Jak moze być Jury dwuosobowe??? Na dodatek jeden z Grajewa drugi z Łomży a gdzie jest juror, który jest niezależny? Wiadomo, ze obaj ciągneli za swoimi i tak ocenili. Nie wyobrażam sobie I miejsca z fałszem w ostaniej cześci piosenki w podwyższeniu tonacji SZOK, strasznie mnie to ujęło, chyba inaczej niż jurorów. W kategorii 7-11 lat dziewczynka kóra otrzymała wyróżnienie za "Niewidzialną dłon" była znacznie lepsza od tej która śpiewała "Matoła" i ma I miejsce - za fałsze, które sie zdarzyły. co to za oceny? Za co? Ale jeśli sie ma 10 minut na obrady to niestety takie są oceny, bo ważniejsze było odfajkować odbytą imprezę i kolejną dla emerytów, którzy sie pchali na salę na koncert nie dając nam wyjsć. ORGANIZATORZY!!!!!!!!!!!!! ZMIEŃCIE REGULAMIN !!!!!!!! I PLANUJCIE CZAS IMPREZY I CZAS OBRAD ZGODNIE Z REGULAMINAMI FESTIWALI I PRZEGLĄDÓW. BO TYM RAZEM JESTEM W STANIE ZARZĄDAĆ PROTOKOŁÓW I PODAĆ TAKIE INFORMACJE DO URZĘDU MIASTA GRAJEWA DO BURMISTRZA MIASTA - ONI WAM DAJĄ NA TO KASĘ!!!!!!!!!!!! I KTO WIE, CZY NIE WYNIKI NIE ZOSTANĄ COFNIĘTE. MAM NAGRANIE WSZYSTKICH WYKONAWCÓW I JEST DO CZEGO SIE PRZYCZEPIC. CZAS OBRAD TEŻ MAM NAGRANY - 10 MINUT !!!!!!!!!!!!! SZOK.

a już nie wspomnę o czystosci głosów wyróżnionego TRIO z Panią na czele (6 zdjęcie). Za co to wyróżnienie? Barwy tych głosów do siebie kompletnie nie pasują i nie grają ze sobą twozrąc bardzo nie przyjemne brzmienie. Solo każda z nich coś potrafi ale nie razem. Wiec ocena jurorów jest nie poważna. Moim zdaniem jurorzy sie nie przyłożyli do pracy, odwalili ot tak sobie. Ewa Onacewicz w piosence "zostać gwiazdą" była na scenie gwiazdą i co???? i nie dostała nic. Bardzo brzydko! ma czyscy głos i świetną interpretację, poza tym wygląd sceniczny i ogólny wyraz artystyczny na 10. A jeżeli dżinsy są wyrazem artystycznym to brawo jury. Szkoda słów na ten festiwal, chyba skonczą się nasze przyjazdy do was, jeżeli tak ma sie to dalej odbywać i takie ma byc jury. Ponato nie porównujcie DŚT (DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH) -sama śmietanka wokalistów - do zwykłych klubów, gdzie sa dzieci "z ulicy" bez egzaminów wokalnych, ich praca jest bardziej wymierna niż tych gotowych głosów. Ta malutka (na pierwszym zdjeciu) zapewne nie została ujęta w kategori wiekowej 7-11 gdyż ma tylko 5 lat, ma jeszcze czas na swoje osiągniecia, ale wypadało choć ją pochwalić nawet bez wyróżnienia, za odwagę bo za czystosć głosu nie koniecznie. Ale widać że ma już zadatki na dobrą wokalistkę. Brawo malutka, chyba Marysia. Brawo Marysiu!!!!!!! Ćwicz i pokonaj Grajewian i Łomżyniaków. Panowie jurorzy daliscie w tym roku plamę!!!!!!!!!! STRASZNĄ PLAMĘ!!!!!!!!!

To jest smieszne. Pisza tu tylko te osoby ,które nie dostaly zadnej nagrody. A moze warto czasem przyjac na siebie porazke,a nie krytykowac innych? Troche skromnosci ludzie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.