niedziela, 26 czerwca 2022

Sport

  • 18 komentarzy
  • 22079 wyświetleń

XI BIEG WILKA (wideo)

XI MIĘDZYNARODOWY ULICZNY BIEG WILKA W GRAJEWIE 9.05.2009 r.
  
    Dnia 9 maja 2009 roku na trasie ulicznej (Mickiewicza – Strażacka – 11 Listopada – Wierzbowa – Parkowa – ks. Popiełuszki – Mickiewicza) posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbył się XI Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka Udział wzięło 969 uczestników z Polski i Litwy, którzy rywalizowali w 15 biegach na dystansach od 150 m do 5 000 m. W Biegu Głównym wystartowało 84 zawodników w tym  18 kobiet. Impreza odbyła się w ramach akcji „Polska Biega”.
     Organizatorami byli: Urząd Miasta Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grajewie, Miejski Dom Kultury w Grajewie, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
    Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie,  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych w Grajewie, Straż Miejska, Jednostka Strzelecka 1011 ZS „Strzelec” OSW.
     Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański. Pracami Komitetu Organizacyjnego kierował burmistrz Grajewa Krzysztof Waszkiewicz. Dyrektorem Biegu Wilka był Wiesław Jerulank. Sędzia główny – Roman Ostapczuk z Białegostoku.
 
Podczas Biegu Wilka wystąpili: Orkiestra Dęta OSP w Grajewie – kapelmistrz Ryszard Jasionowski, Zespół Tamburmajorki – Joanna Kochańska Szabat, Jan Szlejter.
    XII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka odbędzie się 8 maja 2010 roku na dystansie 10 000 m.
WJ

WYNIKI
PRZEDSZKOLACY I KLASY „0” – 150 m.
Dziewczęta: 1. Klaudia Sobolewska (SP 2 Grajewo), 2. Martyna Jaczyńska (SP 2 Grajewo), 3. Weronika Żmijewska (SP 1 Grajewo0, 4. Olga Graczewska (SP Prostki), 5. Zofia Grzybek (PM 6 Grajewo).
Chłopcy: 1. Jakub Jaworski (SP 4 Grajewo), Piotr Łojewski (PM 6 Grajewo), Norbert Jankowski (SP 4 Grajewo), 4. Hubert Świderski (Grajewo), 5. Arkadiusz Lubiński (SP Wierzbowo), 6. Hubert Litwinko (SP Karczewo).
SZKOŁY PODSTAWOWE
Klasy I – II – 450 m
Dziewczęta: 1. Weronika Zaborowska (SP 2 Grajewo), 2. Marta Mocarska (SP 2 Grajewo), 3. Anna Pawełko (SP Dolistowo), 4. Karolina Żbikowska (SP 1 Grajewo), 5. Weronika Skibniewska (SP 1 Grajewo), 6. Marta Borkowska (SP Rydzewo).
Chłopcy: 1. Karol Modzelewski (SP Rajgród), 2. Dawid Kamiński (SP 2 Grajewo), 3. Bartosz Wiśniewski (SP 2 Grajewo), 4. Dariusz Mikulski (SP Rydzewo), 5. Kacper Bukowski (SP Rydzewo).
Klasy III – IV – 700 m.
Dziewczęta: 1. Dalia Diw (SP 1 Grajewo), 2. Emilia Danowska (SP 1 Grajewo), 3. Weronika Zawistowska (SP Prostki), 4. Żaneta Bukowska (SP Rydzewo), 5. Daria Rogalska (SP Sulewo), Magda Rogowska (SP 2 Grajewo).
Chłopcy: 1. Mateusz Zambrzycki (SP Ruda), 2. Błażej Grabowski (SP Ruda), Damian Borawski (SP Rajgród), 4. Adrian Deroń (SP 2 Grajewo), 5. Kacper Niedźwiecki (SP Rajgród), 6. Aleksander Ostrowierch (SP Hajnówka).
Klasy V – VI – 700 m.
Dziewczęta: Katarzyna Smolińska (SP 1 Grajewo), 2. Marta Lubińska (SP Wierzbowo), 3. Agnieszka Kalinowska (SP Wierzbowo), 4. Karolina Deluga (SP Prostki), 5. Aleksandra Krukowska (SP Wierzbowo), 6. Aleksandra Dawidowska (SP Wierzbowo).
Chłopcy: 1. Mariusz Gosko (SP Prostki), 2. Paweł Pawełko (SP Dolistowo), 3. Sebastian Zyskowski (SP Rajgród), 4. Piotr Cybula (SP 4 Grajewo), 5. Radosław Olszewski (SP 3 Olecko), 6. Tomasz Łapszo (SP 2 Łapy).
GIMNAZJA
Dziewczęta – 700 m: 1. Aleksandra Olszewska (Czarni Olecko), 2. Aleksandra Łapińska (PG Łapy), 3. Anna Szpunar (Czarni Olecko), 4. Anna Łowszczykowska (PG Danówek), 5. Monika Włodarczyk (PG Danówek), 6. Kamila Wróblewska (PG 2 Grajewo).
Chłopcy – 1000 m: 1. Krzysztof Wojnowski (Maratonka Grajewo), 2. Piotr Rogało (PG Jaświły), 3. Adam Kuczyński (PG Śniadowo), 4. Mateusz Adaszczyk (PG Różany Stok), 5. Artur Grzybowski (PG Danówek), 6. Łukasz Domurat (PG 3 Grajewo).
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – 1600 m.
Dziewczęta: 1. Karolina Domańska (Czarni Olecko), 2. Beata Lupa (Olimp Łapy), 3. Małgorzata Szpunar (Czarni Olecko), 4. Ewelina Mroczkowska (ZSO Grajewo), 5. Sylwia Grądzka (ZS Wojewodzin), 6. Alicja Godlewska (ZS WETA Łomża).
Chłopcy: 1. Marcin Płoński (Podlasie Białystok), 2. Paweł Falkowski (Olimp Łapy), 3. Piotr Łapszo (Podlasie Białystok), 4. Patryk Szczodrych (Czarni Olecko), 5. Paweł Truszkowski (ZS Wojewodzin), 6. Michał Wiśniewski (ZS 2 Grajewo).
Bieg integracyjny
1.Sylwester Dardziński, 2. Paweł Świderski, 3. Maciej Rydzewski, 4. Mariola Werka, 5. Przemysław Wąs, 6. Patryk Brzózka.
Bieg otwarty – 700 m.
Kobiety: 1. Karolina Cwalina (ZS WETA Łomża), 2. Dorota Kiermozek (ZS WETA Łomża), 3. Anna Łowczykowska (PG Danówek).
Mężczyźni: 1. Przemysław Dąbkowski (PG 2 Grajewo), 2. Kamil Fit (ZS WETA Łomża), 3. Marcin Borchert (ZS Wojewodzin).

BIEG GŁÓWNY – 5 000 m

Kobiety:
1. Justyna Korytkowska (Prefbet Śniadowo Łomża) 18;16
2. Anna Wolińska (Olsztyn)     18;17
3. Regina Cistiakova (Stajeris Wilno Litwa)   18;57
4. Justyna Dąbrowska (Prefbet Śniadowo Łomża)  20;21
5. Kamila Musiak (Prefbet Śniadowo Łomża)  20;57
6. Wioletta Pędzich (Łomża)     21;23
7. Ewa Kuryło (JW. Ślepsk Augustów)   21;47
8. Monika Kędzierska (Maratonka Grajewo Wąsosz) 22;14
9. Paulina Krawczyk (Maratonka Grajewo Prostki)  22;22
10. Gabriela Kułak (Juvenia Białystok)   23;46
11. Barbara Stankiewicz (Maratonka Grajewo Zastocze) 24;02
12. Katarzyna Bieńkowska (Śniadowo)   24;34
13. Anna Ostrowierch (Hajnówka)    24;35
14. Justyna Ciszyńska (Maratonka Grajewo Bogusze) 25;15
15. Elwira Borawska (Maratonka Grajewo)   27;58
16. Swietłana Szycik (Maratonka Grajewo)   29;27
17. Katarzyna Kondratowicz (ZS 1 Grajewo)  31;23
18. Edyta Chrzanowska (Maratonka Grajewo) DNF

Mężczyźni
1. Bogusław Andrzejuk (Podlasie Białystok)  15;22
2. Tomasz Woliński (KM PSP Olsztyn)   15;27
3. Paweł Grygo (Prefbet Śniadowo Łomża)   15;30
4. Petras Pranckunas (Na Pagauk Wilno Litwa)  16;10
5. Karol Krzyżanowski (Maratonka Grajewo Sołki) 16;28
6. Przemysław Remisiewicz (Podlasie Białystok)  16;36
7. Paweł Kuryło (JW. Ślepsk Augustów)   16;43
8. Edward Terebun (Maratonka Grajewo Widowo)  16;49
9. Piotr Burnos (Jeleń Łomża)    17;49
10. Andrzej Godlewski (Jedwabne)    17;53
11. Michał Ciuk (Wołomin)     17;57
12. Jarosław Czopek (Maratonka Grajewo Oracze)  17;58
13. Sławomir Cimoch (Maratonka Grajewo)  18;04
14. Janusz Krause (Maratonka Grajewo Prostki)  18;11
15. Tarasij Ostrowierch (Hajnówka)    18;23
16. Krzysztof Drężek (Maratonka Grajewo)   18;25
17. Eugeniusz Ruszczyk (Łomża)    18;34
18. Zygmunt Staniszewski (Maratonka Grajewo Unirol) 18;43
19. Michał Kibitlewski (Suwałki)    19;20
20. Edward Seget (Węgorzewo)    19;33
21. Adrian Pruszewicz (SOW Różany Stok)   19;34
22. Dawid Herman (Ełk)     19;34
23. Paweł Braczko (Mieczki)     19;39
24. Aleksander Turczyński (SM Zacheta Białystok) 19;45
25. Andrzej Zieniewicz (Juvenia Białystok)   20;22
26. Kamil Rutkowski (Grajewo)    20;53
27. Waldemar Szycik (Maratonka Grajewo)   20;54
28. Zbigniew Cybula (Grajewo)    21;04
29. Tadeusz Wyrwas (ŁKB Łomża)    21;07
30. Grzegorz Górski (LZS Popowo)    21;11
31. Piotr Górski (LZS Popowo)    21;17
32. Rafał Maciejewski (Węgorzewo)   21;29
33. Adam Sawicki (Maratonka Grajewo)   21;53
34. Tomasz Krukowski (Wąsosz)    22;03
35. Dawid Wasilewski (Agrosport Leśna Biała Podlaska) 22;06
36. Krzysztof Wojnowski (Maratonka Grajewo Prostki) 22;07
37. Tomasz Białkowski (Pogromcy Niemocnych Białystok) 22;08
38. Artur Albiniak (SOW Różany Stok)   22;08
39. Mateusz Sasiela (Grajewo)    22;23
40. Karol Górowski (Grajewo)    22;42
41. Paweł Górski (LZS Popowo)    22;48
42. Marek Dąbrowski (Maratonka Grajewo Ełk)  22;54
43. Dariusz Brzostowski (Maratonka Grajewo)  22;55
44. Wawrzyniec Stypułkowski (Maratonka Grajewo) 22;59
45. Wiesław Lesiewicz (UKS Bacieczki Białystok)  23;03
46. Jarosław Szycik (Maratonka Grajewo)   23;09
47. Krzysztof Borawski (Maratonka Grajewo)  23;21
48. Edmund Łapuć (Białystok)    23;23
49. Marcin Niebrzydowski (Grajewo)   23;28
50. Krzysztof Pianka (SOW Różany Stok)   23;37
51. Janusz Fiedorczyk (Ełk)     23;47
52. Wojciech Przyborowski (Grajewo)   23;53
53. Robert Chrobok (SOW Różany Stok)   24;20
54. Marcin Myszka (Maratonka Grajewo)   25;21
55. Szczepan Maciejewski (Węgorzewo)   25;58
56. Andrzej Szymański (Ełk)     26;08
57. Mieczysław Bobrowski (PUK Grajewo)   28;18
58. Jarosław Dembiński (Maratonka Grajewo)  29;18
59. Piotr Kuryło (JW. Ślepsk Augustów)   31;23
60. Paweł Świderski (Grajewo)    33;13
61. Jan Szlejter (Grajewo)     33;55
62. Artur Panfil (SOW Różany Stok) DNF
63. Łukasz Matwiejczyk (SOW Różany Stok) DNF
64. Konrad Poliński (Maratonka Grajewo) DNF
65. Sylwester Dardziński (Maratonka Grajewo) DNF
66. Bartosz Talaga (Maratonka Grajewo Warszawa) DNF     

 

Galeria zdjeć nr 1         Galeria zdjeć nr 2        Galeria zdjeć nr 3

(fot.e-Grajewo.pl)


Bieg Główny w 2010 roku odbędzie się na dystansie 10 000 m.

 

Czekamy na Twoje zdjęcia z Biegu Wilka!

 

sobota, 25 czerwca 2022

FESTYN SKRZATÓW U-6

Komentarze (18)

Fajnie było :)
10 miejsce :)
dla wszystkich

Loool ;D... 53 miejsce ;P...w biegu dla dziewczyn xD

Olka ty ziomie ;D Było spoko :P

ten bieg wilka był normalnie super zwłaszcza że pierwsze 35 osób dostawało medale.

1600 m :D Dałam rade :D Fajnie było :P :D Pozderko dla wszystkich ;D

nie ma zdiec biegu z gimnazjow ... aa i po co sa tutaj zdiecia starych babek i dziadkow ? powinny byc tylko zdiecia z biegow .

czy wiecie kto zajął pierwsze miejsce w klasach l-lll?

Klasyfikację zawodników w kategoriach dzieci i mlodzieży będzie można znalźć nastrnie maratonki grajewo. Z uwagi na bardzo dużą liczbę uczestników wyniki pojawią się do średy.

gratulacje dla dziewczyn z Gimnazjum w Danówku

Ja też dostałem medal. Cieszę się, że wziąłem udział w tym biegu pierwszy raz, ale wiem, że nie ostatni!

Gratulacje dla wszystkich uczestników, byliście fantastyczni.

Taka refleksja: A gdzie wśród organizatorów i sponsorów firma Pfleiderer?! Żaden zysk dla firmy????

a kto był wilkiem????????????????????????:)

hehe i nawet Kamilka S. jest na zdjęciu ;)) Ślicznie ;)

A biegi gimnazjów...??? Heh, o nas widocznie zapomninieliście ;p

I znowu pisze nie przyjęliście mojego komentarza?
Co wy wyprawiacie.?
Czemu nie przyjęliście?
Jestem tego bardzo ciekawa?
drugie miejsce dziewczyny.

a tak miedzy nami to jest jedno nazwisko napisane poprawne to Łowczykowska bez tego "sz" ale lipa

miałem szczęście 25 miejsce ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.