wtorek, 27 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8143 wyświetleń

Wystawa malarstwa-UM

Od 24 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie trwa wystawa prac Iwony Turowskiej.

Iwona Turowska ma 28lat jest studentką II roku Studium Plastycznego w Białymstoku, prowadzi zajęcia plastyczne w Ełckim Centrum Kultury oraz w Zespole Szkół w Wojewodzinie. Lubi malować już od dzieciństwa, a techniką olejową, na płótnie - od ok. 10 lat.
Tematyka jej twórczości to martwa natura, pejzaże, scena rodzajowa, kwiaty. Stosuje różne techniki malarskie, ma w swoich zbiorach bardzo wiele prac w węglu lub ołówku, z których prawdopodobnie przygotowane będą kolejne wystawy.

Kilka lat wstecz, kiedy uczyła się w średniej szkole w Wojewodzinie została zauważona przez p. Urszulę Ostrowską i można powiedzieć, że tak się zaczęła jej przygoda ze sztuką na poważnie.
Odbyło się już wiele wystaw prac I.Turowskiej np: Ełku, Augustowie, Łomży.

P. Iwona mówi, że natchnienie u niej bierze się z otaczającego świata, a malarstwo, choć pracuje zawodowo, jest jeszcze drogim dla niej hobby.

Ekspozycja wystawiana w UM to 15 obrazów. Większość powstała w MDK w Grajewie pod okiem P. Ostrowskiej oraz podczas plenerów. Wystawę można oglądać jeszcze przez kilkanaście dni.

Podczas oglądania prac można było spotkać twórców - literatów Jana Leończuka - dyr. Księżnicy Podlaskiej, poetę - krytyka literatury Stanisława Mariana Hermaszewskiego, poetę z Warszawy Zdzisława Tadeusza Łączkowskiego.

J. Leończuk apelował do malarki, aby nie starała się pójść tropem artystów "typu Nieznalska", bo trudno zrozumieć sztukę w postaci np. torebki foliowej przyklejonej do sufitu itp.

foto 2 – Iwona Turowska
foto 4 – od lewej: I.Turowska, dyr. SP4 H.Muryjas-Rząsa, Z.Łączkowski, J.Budziński, J.Leończuk

Komentarze (2)

Prace pani Iwony są naprawdę ciekawe. Warto je zobaczyć. Polecam.

bardzo były piekne te obrazy cieszesie że mogłam je obejzec na własne oczy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.