niedziela, 1 października 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9099 wyświetleń

Wystawa IPN-Popiełuszko

10 czerwca br. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie odbyło się otwarcie wystawy fotografii

KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO (1947-1984)

Wystawę mieli okazję oglądać już mieszkańcy m.in. Białegostoku, Olsztyna, Ełku, Gołdapi. Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele organizatorów z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. K. Sychowicz skierował do obecnych kilka słów o tragicznych wydarzeniach z życia ks. Jerzego Popiełuszki, ale i o radości, jaką przeżywał On ze spotkań z tysiącami ludzi, dla nich właśnie się poświęcił.

Młodzi np. trzynastoletni obywatele, którzy przybyli na otwarcie wystawy z SP nr 4 w Grajewie z opiekunem W. Koniecko (radnym RM Grajewo), wkrótce dorosną i będą mieli przeświadczenie, że warto robić coś dla innych, bo jednak ktoś pamięta...Kolejne spotkanie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie mające na celu przypomnienie czasów odległych czy też bliższych obecnym, ale oddające hołd i czczące pamięć, która wiąże się przecież i przeplata z teraźniejszością.


Ekspozycję, która będzie dostępna zaintersowanym przez miesiąc pomogli przygotować J. Budziński i Ł. Hanek - UM Grajewo.


e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

no no powiino byc wiecej takich wystaw ktore mowio o tak waznej histori .. najlepsze bylo wystapienie tej panni K. zdeka rozbawila nas swoim zachowaniem przy czym nic nie udawadniajac tylko ..ze stracila prace to jak wielu w tym kraju ale jak tak sie zachowuje to niech sie nie dziwi ze nie mogla jej wczesniej znalezc;/

mam 13 lat, byłem i nie zgadzam się z tym, że nic nie zrozumiałem, jak mówiła pewna pani. mogła nas zapytać - powiedzielibyśmy, że usłyszeliśmy o komuniźmie, w którym oszukiwano ludzi. dziwie sie jak mój dziadek mógł na to się nabierać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.