Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 8654 wyświetleń

Wystawa „SZTETL GRAJEWO"

Izba Pamięci Ziemi Grajewskiej 

4 kwietnia uroczyście dokonano otwarcia wystawy pt: „SZTETL GRAJEWO - z dziejów żydowskich mieszkańców Grajewa” . Wystawa będzie prezentowana szerszej publiczności w okresie od 7 IV do 31 V 2008 r. w lokalu Izby Pamięci, w dniach od poniedziałku do piatku w godz. 8.30-15.00. W pozostałych terminach, grupy zorganizowane - po telefonicznym umówieniu się,  tel. 608-056-808.

Mam nadzieję, że wystawa ta umożliwi odpowiedź na niektóre z pytań, które każdy z nas powinien sobie zadać: Dlaczego warto zajmować się przeszłością miejsca, w którym żyjemy? Dlaczego to miejsce jest dla nas ważne? Rozumienie i odczuwanie naszego najbliższego otoczenia naszej „małej ojczyzny” ma decydujący wpływ na to, jakimi ludźmi będziemy, jak będziemy postrzegać i rozumieć świat, w którym żyjemy. To „nasze miejsce” powinno być dla nas na całe życie rodzajem specjalnego i wyjątkowego punktu odniesienia symbolicznym środkiem świata, wobec którego będziemy orientować to, co robimy i kim jesteśmyTomasz Dudziński

 

więcej zdjęć tu  "Migawki z otwarcia wystwy "Sztetl Grajewo"

 

Komentarze (3)

Wasze ulice, nasze kamienice!

Polski i Polaków jest wszystko.

Do Grajewianki: Widzę, że świadomo z ciebi mieszkanka Grajewo. Owszem w Grajewi bł cmentarz żydowski ale nie parku gdzie obecnie znajduje sie Izba Pamięci. Chcesz wiedzieć gdzie? Znajdował się on na obecnym os. Broniewskiego w miejscu gdzie obecnie stoją bloki mieszkalne ale nie te z nemerami 1, 2 a te z tyłu dalej od ulicy Konstytucji. Nie czujesz tam dziwnej aury i fluidów? Dziwne. Może i jestem teraz złośliwa, ale nie cierpie niedorzeczności. A Izba Pamięci wygląda mrocznie, ponieważ budynek jest dość stary i nalezy do miasta, które zwykle nie ma pieniędzy na remonty takich miejsc.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.