środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 12125 wyświetleń

Wysoka pozycja gm. Rajgród

Miło jest nam poinformować, iż Gmina Rajgród zajęła ex-aequo z gminą Ostrów Wielkopolski 47. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich w 2009 r. w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Daje to jednocześnie Gminie Rajgród pierwsze miejsce w Rankingu wszystkich samorządów miejskich i miejsko-wiejskich w województwie podlaskim.


Samorządy, które zostały sklasyfikowane w Rankingu oceniane były przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.


Gmina Rajgród znalazła się również na 3. miejscu ex-aequo z gminą Czeladź w „Rankingu Najlepszych Gmin Miejskich i Miejsko-Wiejskich 10-lecia” organizowanego przez tygodnik Newsweek i Związek Powiatów Polskich.

 

Gratulujemy

e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (12)

Bardzo ciekawe tylko że gmina Rajgród nie dba o stan dróg.

Oj, tylko kiedy mieszkańcy gminy będą mogłi zauważyć, że cos zaczęło sie w końu dziać?

Serdecznie gratuluję gm. Rajgród i jej Przedstawicielom

Kpina, wróżba czy dowcip? Jaka obsługa mieszkańców, jeśli połowa gminy nie ma wodociągu, teletony -radiofony( o internecie można zapomnieć), a pielęgniarka zaszczyca swoją obecnością szkoły wiejskie aż 1 raz w miesiącu...
Mam nadziej e, że to proroctwo kiedyś wcieli się w życie.
Pozdrawiam Komisję...

Rajgród tak 3-mać

pozycja wysoka tylko w jakiej dziedzinie ?????

Pozycja w pozyskiwaniu środków ???????? jakich ?????

Może Ja tego nie widzę, ale od dawien dawna, nic w Rajgrodzie się nie dzieje.

Może by ktoś podał przykłady konkretnych działań w każdej z tych ośmiu grup tematycznych, bo w żaden sposób nie mogę tych "sukcesów" zauważyc w życiu codziennym.

Punkty są przyznawane jeżeli dana gmina czy miasto weźmie udział w konkursie i prześle dokumenty do ZPP.

Jeżeli dobrze Kasię zrozumiałem, jest to taki "papierkowy" konkurs...

w ramach rozwiązań proekologicznych rozwiązano problem śmieci w ten sposób ,że foliowe worki ze śmieciami wyrzuca się po prostu do rowów przydrożnych , gdzie sobie gniją przez dłuższy czas, jeżeli są niebieskie - to są w końcu sprzątane , a jeśli czarne , czerwone lub inne - dalej gniją - Gratulacje za pomysł !!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.