czwartek, 18 lipca 2024

Warto przeczytać

Wyposażenie magazynu - 3 wskazówki od specjalistów

Wyposażenie magazynu i składowanie towarów. O tych kwestiach mówią fachowcy


Wiele biznesów upadło przez niedocenianie logistyki. Sprawy związane z organizacją i wyposażeniem magazynu rzutują na całą firmę. Na co zwracać szczególną uwagę? Poznaj prawidła, które działają w magazynach na całym świecie!

  • Wszelkie akcesoria magazynowe muszą być dostosowane do rodzaju i miejsca przechowywania towarów.
  • Niezawodne wyposażenie magazynu jest kluczowe dla wydajności pracy oraz unikania wypadków.
  • Uniwersalne regały paletowe świetnie nadają się do składowania towarów niespaletyzowanych. 


Profesjonalne wyposażenie magazynu obejmuje multum różnych kategorii. Optymalna aranżacja przestrzeni magazynowej zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracowników. Sprawny przepływ towarów jest niezbędny do szybkiej kompletacji zamówień. Między przyjęciem produktów a wydaniem ich do transportu do docelowego odbiorcy, towary muszą pozostawać nienaruszone. Komputerowe systemy magazynowe nie załatwią wszystkiego. Kluczową rolę odgrywa praca fizyczna.

Sprzęt do magazynu należy dopasowywać do indywidualnych potrzeb

Wszystko zaczyna się od hali, w której składowane, pakowane i wydawane będą produkty. Kubatura budynku to jedno – wnętrze należy zaaranżować w taki sposób, by udrożnić, a jednocześnie skrócić ścieżki. Do zdjęcia artykułu z regałów również potrzebna jest przestrzeń, zbyt blisko ustawione rzędy w magazynie utrudnią dostęp. Być może pionowe ustawienie będzie lepsze od poziomego? Należy uwzględnić to, czy po wyznaczonych korytarzach poruszają się nie tylko ludzie, ale i maszyny. Przy korzystaniu z wózków widłowych niezwykle istotna będzie równa, pozbawiona dziur i wybojów nawierzchnia.

Samo wyposażenie magazynu również powinno być przechowywane w odpowiedni sposób. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której coś się zepsuje i zabraknie zapasowych akcesoriów czy narzędzi. Wózki i inne urządzenia muszą też przechodzić regularne przeglądy techniczne. Najlepiej na miejscu, gdyż to zredukuje czas potrzebny do powrotu do użytku. Jak wygospodarować miejsce na to wszystko? Idealne rozwiązanie to odpowiednie wyposażenie techniczne magazynu, które można składać i rozkładać. Na rynku dostępne są także sprzęty, które nadają się do sztaplowania.

Nadstawki i regały paletowe to podstawowe wyposażenie magazynów

Fachowcy cenią je z uwagi na szerokie zastosowania i możliwość składowania towarów z wielu różnych kategorii. Nadstawki często tworzone są pod konkretny typ produktu. O specjalizacji takiego wyposażenia do magazynu mogą świadczyć między innymi:

  • siatka na ścianie;
  • orurowana konstrukcja;
  • otwierana klapa;
  • zaciski;
  • cynkowanie elementów metalowych.


Podane powyżej przykłady to zaledwie niewielka część sprzętów do magazynu, jakie oferują producenci z branży. Wielu obsługuje klientów indywidualnie. Dlatego przed zamówieniem wyposażenia magazynowego warto skonsultować się z logistykami i znaleźć zestaw rozwiązań, który przyniesie maksimum korzyści.

Wyposażenie magazynu - Estida

Adres firmy:  Świerkowa 18, 62-090 Rostworowo

Telefon:  +48 61 307 05 25

Strona www:  https://estida.net.pl/

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.