Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 11271 wyświetleń

Wyplatanie z wikliny w MDK

W ramach „Ferii z Miejskim Domem Kultury” rękodzielnik Zygmunt Skubich rolnik z Budnych k. Goniądza, który od 15 lat zajmuje się wyplataniem przedmiotów z wikliny spotkał się z najmłodszymi.

Miotły, kosze, stoły i krzesła - m.in. takie wyroby można wykonać z wikliny. Już po raz piąty Zygmunt Skubich przyjechał w ferie do Grajewa - W poprzednich latach na naukę wyplatania z wikliny przychodziło więcej dzieci, ale wówczas spotkania odbywały się w centrum miasta w sali MDK.   

Choć do „Hadesu” na spotkanie z mistrzem prac ręcznych przyszło zaledwie kilkoro dzieci, to zdaniem Zygmunta Skubicha – nie oznacza to, że młodzież nie garnie się do wyplatania z wikliny. Jego zdaniem w woj. podlaskim jest wiele rodzin, które wikliniarstwem zajmują się od pokoleń. 

Na spotkanie z rolnikiem z Budnych k. Goniądza przyszła m.in. Alicja Limanowska z dwiema wnuczkami, które na ferie do Grajewa przyjechały z Warszawy. Ośmioletnia Kasia i 11-letnia Karolina „pod okiem” mistrza sprawnie wyplatały wiklinowe kosze.   

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Miałam pójść na to ale nie poszłam!

Byłam uczesniczką było fajnie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.