sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

Wypadki drogowe 15-16.01.2009

 Śmiertelny wypadek koło Raczek

42-letni kierowca, który dzisiaj spowodował śmiertelny wypadek koło Raczek był pijany. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, a on odpowie za to przed sądem.

16.01.2009 r. kwadrans przed godziną 10 na trasie Raczki – Olecko w powiecie suwalskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jadący citroenem w kierunku Olecka 42-letni mieszkaniec tej miejscowości nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na zakręcie zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka golfem. Z miejsca zdarzenia karetka pogotowia odwiozła do szpitala nieprzytomnego 31-letniego kierowcę vw i jego 65-pasażerkę. Niestety mimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła. Do szpitala trafił również kierowca citroena, który był sprawcą wypadku. Badanie wykazało, że był pijany. Miał 1.1 promila alkoholu. W tej chwili z uwagi na doznane obrażenia jest on pod opieką lekarzy. Za spowodowanie w stanie nietrzeźwym śmiertelnego wypadku, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12-stu – oficer prasowy KMP w Suwałkach

 

Wypadek na drodze z Dobrzyniewa do Krynic

Na dwóch leżących na drodze, przysypanych śniegiem mężczyzn najechał passat. Ranni trafili do szpitala, a policjanci ustalają okoliczności wypadku.

15.01.2009 r. późnym wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został powiadomiony o wypadku na gruntowej drodze wiodącej z Dobrzyniewa do Krynic. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 47-letni kierowca passata kilkaset metrów przed Krynicami najechał na dwóch leżących na drodze i przysypanych śniegiem mężczyzn. Pokrzywdzonymi okazali się mieszkający w pobliskiej miejscowości bracia w wieku 52 i 59 lat. Obydwaj trafili do szpitala. Pierwszy na nich doznał ogólnych potłuczeń i ran twarzy, drugi zaś oprócz potłuczeń miał również zwichnięty bark. Jakie były okoliczności wypadku i dlaczego pokrzywdzeni leżeli na drodze ustalają teraz policjanci z Choroszczy - oficer prasowy KWP w Białymstoku

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.