sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

Wypadek za Obrytkami

Do wypadku doszło w sobotę (14 XII) na odcinku drogi krajowej nr 61 pomiędzy miejscowościami Obrytki - Stawiski, około 1 km za Obrytkami.

W zdarzeniu udziały brały trzy samochody -dwa dostawcze busy Fiat Ducato i Opel Vivaro, z których ten drugi był na litewskich numerach rejestracyjnych oraz samochód ciężarowy marki Scania. Po dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że najprawdopodobniej jedna osoba jest poszkodowana, kierowca Fiata, który nadal przebywał w pojeździe. Nie było jednak konieczności użycia sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu z pojazdu mężczyznę przewieziono do Szpitala.

Fiat blokował jeden pas ruchu drogi krajowej, samochód ciężarowy znajdował się w przydrożnym rowie a jego naczepa również blokowała ten sam pas ruchu. Drugi samochód dostawczy stał kilkanaście metrów dalej. W późniejszym czasie potwierdzono, że brał on również udział w wypadku. W pierwszej fazie działań Straży Pożarnej droga krajowa była całkowicie zablokowana. Po upływie około pół godziny odblokowano jeden pas i ruch na drodze obywał się wahadłowo. W dalszej kolejności zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku płynów eksploatacyjnych.

 Uszkodzonego ciągnika siodłowego z naczepą nie udało się odholować dwóm holownikom. Właściciel pojazdu zobowiązał się do sprowadzenia dźwigu i auta do przeładunku. Do tego czasu miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.