Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11201 wyświetleń

Wyniki mammografii

U żadnej z 350 kobiet, które na początku listopada br. w mammobusie przeszły bezpłatne profilaktyczne badanie mammograficzne nie stwierdzono raka piersi. Dziesięć pań, u których zachodzi ryzyko zachorowania na tę chorobę zostało skierowane na dodatkowe badania

- Wyniki badań są naprawdę bardzo dobre. Przede wszystkim u żadnej z badanych kobiet nie wykryto ewidentnego nowotworu. Trzeba jednak pamiętać, że aby móc wypowiadać się rzetelnie o ilości stwierdzonych nowotworów u kobiet, w samym Grajewie należałoby wykonać ponad 2500 badań - mówi Wiesław Nalewajko, właściciel NZOZ Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej TNN w Białymstoku, tel. 085 6760332.

W Grajewie mammobus przebywał w piątek i sobotę (3 i 4 listopad br.) przy przychodni "MEDICUS" na os. Południe. W tym czasie bezpłatne badania przeszło z powiatu grajewskiego 350 kobiet w wieku 50- 69 lat. 

- Jeśli znajdą się chętni na organziację kolejnej wizyty mammobusa w Grajewie przyjedziemy jeszcze w tym roku. Głównie chodzi o udostępnienie placu dla busa, dobre nagłośnienie akcji oraz zebranie listy chętnych na badanie - dodał Wiesław Nalewajko.  


 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

Mammografia - chyba tylko nieliczne panie o niej wiedziały, bo nie widziałam żadnych ogłoszeń.
A internet ? - nie każdy go ma.

A teraz nie o mammografii, ale w d.c. temat z zakresu medycyny.
A może by tak zorganizować ranking "Korupcjuszy" w Grajewie wśród lekarzy.
Moim zdaniem I miejsce należy się pewnej "serdecznej" pani. Kieszenie ma przepastne jak morskie oko.Pewnie większość wie o kogo chodzi.Co Wy na to?

W internecie też nie było ogłoszenia o mammografii, wiedzieli o niej tylko znajomi. Mam nadzieję, ze teraz jak będzie ponownie organizowany przyjazd mammobusa, to ogłoszenia będą wszędzie. Czekamy na to, bo chętnych kobiet do przebadania się, napewno będzie dużo. Czekamy na ogłoszenie!!!!!!!!!!
Ja w sprawie listy "K".TU pewnie można by wpisać 90 % naszych lekarzy.U nas to tylko ryby nie biorą.tylko po co placic kolosalne składki zus i itp. jak mozna by chodzić do prywatnych lekarzy i plaćic im za wizyty a nam pewnie tej kasy ze skladek by zostało,a nie dośc ze czlowiek pracuje 2 tygodnie na składki a jak jest chpry i musi sie leczyć to i tak bez "dodatkowe"motywacji lekarz ci nie pomoze.a ajedna pani doktor to ma swoj szpitalik -Zakażny to jej królestwo.

lepiej i krocej jest wpisac tych co nie biorą.

dlaczego na te badania sa wykonywane paniom po50 a nie nam mlodym kobietom przeciesz niekazdego jest stac zaplacic prosze pomyslec i o nas .ja sama tez bym z tego skozystala a tak to ida sami znajomi haha

to kosztuje 60 zł...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.