poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11054 wyświetleń

Wymień dowód na nowy

Do końca 2007 roku należy wymienić dowody osobiste wydane w formie książeczkowej. Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Grajewo radzą, by nie zwlekać z wymianą dokumentów do grudnia i jak najszybciej zadbać o wydanie nowego dokumentu. W ten sposób petenci unikną w urzędzie tłoku. Istnieje także ryzyko, że osoby, które nie dokonają wymiany dowodu mogą mieć w 2008 roku problemy z załatwieniem spraw w banku, urzędzie lub innej instytucji.

Akty do dowodów osobistych wydawane są przez urzędy bezpłatnie. O wydanie aktów można ubiegać się również drogą pocztową, wysyłając do urzędu podanie, w którym należy napisać swoje dane (imię, nazwisko, datę urodzenia, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki, w przypadku ubiegania się o akt małżeństwa - datę zawarcia ślubu cywilnego).
Pamiętać należy, że przy odbiorze nowego dowodu osobistego również należy mieć przy sobie stary dokument tożsamości.

Składając wniosek o nowy dokument należy osobiście stawić się w Urzędzie ze starym książeczkowym dowodem tożsamości i dołączyć:

- dowód wpłaty - 30 zł ( kasa czynna w Urzędzie Miasta Grajewo w godz. 9.00 - 14.00 );

- 2 zdjęcia ( lewy profil; jasne tło; 35 x 45 ) - podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem;

- akt małżeństwa osób, które zawarły związek małżeński poza USC Grajewo oraz akt urodzenia osób składających wniosek dowodowy po raz pierwszy.

Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Grajewo, tel. ( 0-86 ) 272 26 03

UM Grajewo

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (2)

Rząd chce wymieniać dowody tylko czemu karze płacić obywatelom 30 zł. niby nie dużo drugie 20 za zdięcia jest 50 tylko po co płacić płacimy za bande debili rządzącą Polską

ale nie uwazasz ze nowe dowody sa rowniez wygodniejsze??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.