wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10708 wyświetleń

Wybuchowe pozostałości

15.07.2008r. Grajewo
Przy ul. Wojska Polskiego na terenie byłej jednostki wojskowej, gdzie obecnie rozpoczęto budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji zostały odnalezione materiały wybuchowe przypominające granaty. 

Wezwany na miejsce patrol saperski odebrał i zabezpieczył znalezisko. Miejsce zostało dokładnie zbadane m.in. wykrywaczem metali. Jak poinformowali specjaliści znalezione materiały to elementy bomby kasetowej.

e-Grajewo.pl

Bomba kasetowa - bomba lotnicza będąca zasobnikiem zawierającym od kilku do kilkuset bomb małego wagomiaru. Po określonym czasie od zrzutu podpociski są wyrzucane z bomby kasetowej wybuchem niewielkiego ładunku prochowego lub siłą odśrodkową. Bomby kasetowe mogą zawierać podpociski o różnym działaniu (odłamkowe, przeciwpancerne, chemiczne itd.). Bomby kasetowe służą do rażenia celów powierzchniowych (podpociski odłamkowe, chemiczne, zapalające), lub punktowych (podpociski przeciwpancerne). 30 maja 2008 podczas konferencji w Dublinie 111 państw poparło zakaz używania bomb kasetowych. Od głosu wstrzymała się m.in. Polska, mająca na wyposażeniu dwa typy bomb kasetowych RBK i ZK-300.(wikipedia.org)

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (7)

A widziałem wczoraj dwoma dźipkami przyjechali

to nie są elementy bomby kasetowej, od kiedy to takie bomby mają zawleczki ręcznie wyciągane. To są bomby przeciwpiechotne wyrzucane ręcznie z rosyjskich kukuruźników.Wystarczy poczytać, ewentualnie zapytać starszych ludzi a tacy jeszcze są w Grajewie, to powiedzą to samo.

komendy jeszcze nie widac a juz chcą wysadzic hehehe :)

hhe spoczko niedawno w szymanach znaleziono teraz w grajewie hehe

haha. doobre ;)

szkoda ze tak sie stalo

widocznie już dawno wiedzieli że tam będzie budowana komenda haha szkoda że ten numer z bombą nie wyszedł ehhhhh....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.