piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 15831 wyświetleń

Wspólnoty AA

Alkoholicy to ludzie, którzy nie są w stanie konsekwentnie kontrolować swego picia przez dłuższy czas i którzy nie mogą ręczyć za swe zachowanie po tym jak zaczną pić.

Potrafimy zaproponować sposoby i środki, które będą sprzyjać całkowitej abstynencji osoby uzależnionej i rekonstrukcji jej sposobu, życia. Nie znamy dotąd sposobu, by osoba uzależniona powróciła do kontrolowanego picia. Proces uzależnienia jest nieodwracalny, co nie oznacza braku możliwości powrotu do trzeźwego życia. Jedną z tych możliwości są wspólnoty AA oraz Kluby abstynenckie. W Grajewie ponad 11 lat działa Grajewski Klub „Zdrowie i Trzeźwość" oraz świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci z problemami alkoholowymi w domu.
Do Klubu uczęszcza 76 osób, są to osoby z różnych warstw społecznych. W 2006r. 14 osób podjęło dobrowolną terapię od alkoholu w ośrodkach w Łomży i Suwałkach. Przy Klubie działają: grupa AA, grupa wsparcia dla kobiet. Przy Klubie działa zespół muzyczny, grupa brydżowa, tenisa stołowego, sekcja kulturystyczna. W Klubie były spotkania kobiet współuzależnionych od picia alkoholu przez swoich bliskich. Spotkania te prowadzi terapeutka i kier. Klubu oraz kobiety współuzależnione. Spotkania ze wspóuzależnionymi sprowadzają do wspólnego szukania sposobów zapobiegania przemocy fizycznej i psychicznej w ich rodzinach, kształtowanie umiejętności dbania o siebie i dzieci. Codziennie przez Klub przewija się średnio 9-14 osób mających problem z alkoholem i życiem codziennym. Są to członkowie Klubu, ich rodziny oraz osoby przychodzące pierwszy raz do Klubu po poradę i pomoc.
W każda sobotę w godz. 9-14 czynny jest Punkt Konsultacyjny, który prowadzi terapeutka z Ełku. W 2006r. w zajęciach w Klubie i Punkcie Konsultacyjnym wzięło 506 osób.
( Sprawozdanie z działalności Grajewskiego Klubu „Zdrowie i Trzeźwość" 2006 r. - W. Wieczorek ) Grajewo tel. kontaktowy 086 27263 68 

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Sprostowanie! Grupa AA nie działa przy Klubie lecz jest całkowicie niezależna. Tak jak cała wspólnota Anonomowych Alkoholików. Grupa AA spotykająca się w budynku przy ul Konstytucji wynajmuje jedynie lokal na mityngi AA, które odbywają się we czwartki i niedziele o godz 17.30. Osoby zainteresowane mile widziane.

racja klub to jest calkowicie cos innego niz AA W AA trzezwieja w klubie napewno nie!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.