Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 11084 wyświetleń

Wręczono Oskary w PG2

Bardzo uroczyście, ale i niekonwencjonalnie obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie. W szkole odbyła się Gala Nauczycielskich Oskarów - uczniowie przyznali i wręczyli najlepszym pedagogom nagrody. Byli oni typowani w 11-stu specjalnych kategoriach. Z 5-ciu osób nominowanych w każdej kategorii wybrana została jedna. Wszyscy uczniowie szkoły brali udział w anonimowym głosowaniu.

Jak przystało na oskarową galę były eleganckie stroje i koperty z nazwiskami wygranych, odczytywane w atmosferze prawdziwego napięcia. Uroczystość uświetniały występy artystów: Ady Kani, Weroniki Gryczkowskiej, a śpiew wspaniałego chóru młodzieżowego powodował mrowienie na plecach.

Ciekawe nazwy kategorii sugerowały powód przyznania Oskara. Każdego dnia napotykamy na drodze mniejsze lub większe problemy. Są jednak nauczyciele, którzy potrafią swoim zachowaniem rozładować napiętą sytuację. Potrafią śmiać się razem z nami, a kiedy trzeba, to zdecydowanie skarcić - wyjaśniali prowadzący Ola i Krystian - "Luzak Roku" przypadł Lidii Brzozowskiej - Hałuniewicz.

Podobno "nie szata zdobi człowieka", ale "jak go widzą, tak go piszą". Za najbardziej szykowną i elegancką uznano Julię Ksepko - otrzymała "Złote Lusterko".

Kiedy rozpoczynaliśmy naukę w gimnazjum, każdy z nas trochę się bał. - mówili uczniowie - był to strach przed nowym otoczeniem i nowymi nauczycielami. Ale nagle, wśród tylu spracowanych osób pojawiła się ta jedna, która pomogła nam zaklimatyzować się w nowym środowisku. Za swojego przyjaciela młodzież uznała swoją nową dyrektor Barbarę Ciszewską i nagrodziła ją Oskarem "Bratnia Dusza".

"Mikrofon Roku" przyznano Bożenie Wierzbickiej, "Żartowniś Roku" i "Szwajcarski Zegarek" otrzymał Sławomir Niecikowski, "Złotego Wykładowcę" - Aneta Dąbrowska, "Szczery Uśmiech" - Wioletta Modzelewska, "Bursztynowego Słowika" - Maria Szymanowska , "Debiut Roku" - Agnieszka Kaliszewska i "Złote Pióro" - Anna Mocarska.

Galeria zdjęć

Zwycięzcom serdecznie gratulują uczniowie PG nr 2 w Grajewie i e-Grajewo.pl

wtorek, 6 czerwca 2023

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Wojewodzin. "Bal Pożegnalny"

Komentarze (5)

HeHe Pg2 RLZ ;p DObry Pomysł z tymi oskarami .. ale "złote pióro" dla Mocarskiej ?? haha elo

Było wspaniale, myślę że PG2 jest jedną z niewielu szkół, w której ciągle się coś dzieje :)

heheh pg2 brak inwencji tworczej w zs2 moja klasa organizowala po raz pierwszy rozdanie oskarow :D nawet mielismy te same kategorie :)

Do Ani: No co Ty powiesz. A wiesz, że to u was brak inwencji twórczej? Bo oskary w PG2 były ze 3, 4 lata temu już, gdy ja się tam jeszcze uczyłam :) Po prostu powtarzają swój własny oryginalny pomysł. Zanim będziesz pisała takie głupie komentarze to może się zastanowisz trochę. Pozdr.

Nicikowski żARTOWNIS ROKU :P HEHE ''MOI MILI PAńSTWO''

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.