Wiadomości

Wolnoć Tomku w swoim domku!

     Myślę, że Państwo mi wybaczą, jeśli tym razem swoje dywagacje rozpocznę od kilku cytatów. A cytować będę komentarze Czytelników spod notki na e-Grajewo.pl  „Grajewo 3 razy nie”.

wstyd dla Grajewa!!! ten cały występ był żałosny
Napisał: widz dodano: 2010-10-09 21:17:51
hehe ale jaja jeszcze tego tam brakowało
Napisał: marian dodano: 2010-10-09 21:30:39
przepał
Napisał: 777 dodano: 2010-10-09 21:30:47
oj zaprezentował się jak Mandaryna stękał ode mnie też 3x nie
Napisał: kamil dodano: 2010-10-09 21:50:59
    

 Dla odmiany i równowagi komentarz o charakterze pozytywnym:

Niecik miał odwagę pojechać tam i pokazać swoją muzykę. A że mu się nie udało to się mówi trudno :) Ale byłam zaskoczona :D I powiem szczerze, że miło było usłyszeć: "Grajewo" :D
Napisał: Ewaa dodano: 2010-10-09 23:56:31

     Pozwolę sobie spojrzeć na całe zagadnienie z perspektywy tego ostatniego komentarza. Wcześniej jednak zastrzegam się, że chłopak nie jest ze mną spokrewniony ani spowinowacony, a nawet, mimo że Grajewo jest niewielkim miastem, nie miałem okazji go poznać. To ktoś całkiem dla mnie obcy.
     Przyznaję, jestem pełen podziwu dla Tomka. Tak, podziwiam tego chłopaka. Oczywiście, nie za ten występ, który mnie się także nie podobał, ale mój podziw dotyczy postawy młodego człowieka. W tym także faktu, że miał odwagę zgłosić się do programu „Mam talent”. Może nie wiedział, że talent to zaledwie 1% sukcesu. Potrzeba jeszcze pracowitości i… odrobiny szczęścia.
Myślę, że Tomek się starał. Fakt, że jego osiągnięcia nie są najwyższych lotów, ale chyba ćwiczy swoje umiejętności, podczas gdy inni w tym czasie niczego pożytecznego nie robią, a ich jedyną rozrywką bywa wypicie czegoś mocniejszego z ewentualną demolką czy ustawką jako skutkami ubocznymi.
     Fakt, nie podoba mi się muzyka disco – polo, ale to wcale nie oznacza, że mam się wyśmiewać z tych, którzy jej słuchają. Skoro jest zapotrzebowanie społeczne na tego typu muzykę, to niech ona sobie funkcjonuje poza moimi uszami. Poza tym mamy demokrację i „śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”, jak przekonywał nas kiedyś aktor Jerzy Stuhr.
     Mój apel do młodego człowieka: Niech się Pan nie zraża, panie Tomku, warto ćwiczyć i próbować dalej. Nawet wielcy pisarze, jak Żeromski, powtarzali niektóre klasy w szkole…
     Ktoś kiedyś zauważył, że ważne, aby o nas mówili. Nieważne – źle czy dobrze. I występ tego chłopaka spowodował, że Grajewo znów zaistniało na telewizyjnej antenie, tak jak ileś lat temu w „Szansie na sukces” dzięki dwom braciom. I ja dziękuję panu Tomkowi za promowanie miasta. Bo są przecież i tacy, którzy występując gdzieś publicznie wstydzą się przyznać, że mieszkają w Grajewie…
     Natomiast może wyrazy potępienia pod adresem chłopaka są spowodowane zwykłą zazdrością? On się odważył, a komentator nie. Jeszcze można przeboleć, że śpiewa w Grajewie, ale jechać do telewizji? Zgroza!!! Więc trzeba mu dowalić! Podobnie jak z moimi tekstami. Ja trochę piszę, a ktoś inny nie. I też dowalić Stodolnemu trzeba… Za błędy.
Ryszard Rynkowski kiedyś zachęcał: „Wypijmy za błędy”. I niektórzy chętnie pewnie by wypili za te moje błędy.
Ale ja, niestety, nikomu nie postawię…


Adam Stodolny

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.