Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2643 wyświetleń

"Wnuczek" dzwoni. Senior stracił ponad 55 tys. zł

86-latek odebrał telefon od rzekomego wnuczka. Usłyszał chwytającą za serce historię, że wnuczek potrzebuje dużo pieniędzy, żeby uniknąć kary więzienia za spowodowania poważnego wypadku. Policjanci apelują o ostrożność – nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznanym osobom.

 

85-latek z Ełku odebrał telefon od mężczyzny, który podał się za jego wnuczka. Opowiedział historię o rzekomym wypadku. Żeby uniknąć kary pozbawienia wolności musiał zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po pieniądze miał się zgłosić policjant po cywilnemu. Senior spakował posiadane pieniądze i przekazał je nieznanej osobie.
W rezultacie 85-latek stracił ponad 55 tys. złotych.


Policjanci kolejny raz apelują o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom. Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat.


Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci i przedstawiciele innych służb nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.


Apelujemy również do bliskich osób starszych. Ważne jest, aby uczulać ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Można się z nimi umówić, aby kontaktowały się z Wami i pytały o radę, gdy mają wątpliwości.

 mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Ełku

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (3)

Czekam na wiadomosc "Policja zlapala oszustow i odzyskala skradzione pieniadze"....

...to na wnuczka to jakieś dziwne: trzeba wiedzieć że staruszek ma taka kasę, ze ma wnuczka..a kto o tym wie?? na pewno znajomi dziadka, tak jakoś zawsze jest że ten oszust trafia na majętnego seniora, ( kto dziś ma taka kasę i to w domu) i nie każdy senior ma wnuczka, a oszust zawsze trafi dobrze i nie pomyli z biednym seniorem!!! czy aby ten oszust nie jakiś znajomy własnie wnuczka seniora???!!

Tacy ludzie są długo obserwowani .Nawet wywiad po znajomych i sąsiadach .Często podczas obserwacji cel jest zmieniany bo okazuje się że sąsiad będzie łatwiejszym celem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.