środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12384 wyświetleń

Wizyta Marszałka

Wizyta Marszałka Województwa Podlaskiego  w Grajewie

Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Zygmunt Dworzański w czasie wizyty 14 lipca  br. odwiedził kluczowe dla Grajewa inwestycje. W Starostwie Powiatowym  spotkał się ze Starostą Grajewskim Jarosławem Augustowskim oraz Burmistrzem Grajewa Krzysztofem Waszkiewiczem. W rozmowach uczestniczyli również  Poseł na Sejm RP  Robert Tyszkiewicz,  Przewodniczący Koła PO w Grajewie Adam Doliwa   oraz Krzysztof Jamrozy .

Dyskutowano o przyszłości projektów: „Poprawa atrakcyjności powiatu grajewskiego poprzez budowę basenu w Grajewie”, zakupu pieca na biopaliwa dla PEC-u w Grajewie, a także remontu Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w  Szpitalu Ogólnym im. Witolda Ginela w Grajewie. 
Uczestnicy spotkania udali się w miejsca inwestycji: obserwowano  postęp prac na ulicach Braci Świackich i Elewatorskiej, które  prowadzone są przez Miasto i Powiat w ramach zadania inwestycyjnego „Poprawa dostępności do przemysłowej części Miasta Grajewo
z sieci dróg krajowych” dofinansowanego z NPPDL 2008-2011 tzw. „Schetynówki”.

W Szpitalu Ogólnym spotkano się z  dyrektorem Grzegorzem Dembskim oraz jego zastępcą Sławomirem Cymkiem. Marszałek Dworzański obejrzał zakupiony  przez Szpital Ogólny nowy aparat RTG, jak również tomograf  firmy „Ekolex” Sp. z o.o. w Białymstoku - której dzierżawione są pomieszczenia w naszym szpitalu. Następnie Goście odwiedzili Centrum Dializ Nefromedica i Oddział Urazowo – Ortopedyczny Gromet Sp. z o.o. Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, które również mieszczą się w szpitalu. Jednak zasadniczą częścią wizyty  był Blok Operacyjny i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, które wymagają niezbędnego  remontu- około 6 mln zł.

 Relacje lokalnych władz z wojewódzkimi są partnerskie, współpraca  zmierza w kierunku realizacji planowanych inwestycyjnych. Marszałek Województwa kolejny raz zadeklarował pomoc władzom miasta i powiatu w uzyskiwaniu pieniędzy z RPO WP 2007-2013 .
 
Pod red. : www.starostwograjewo.pl  i www.grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (7)

same deklaracje a kiedy pieniądze

Ja osobiście na nasz szpital w Grajewie nie dał bym złotówki z tego względu na jakość usług i obsługę, których doświadczyłem osobiście. Gdzie jest basen? który to już rok czekamy? Wiem,że utrzymanie basenu jest bardzo drogie i opłata za użytkowanie, przez nas nie wystarczy na pokrycie tych kosztów, ale jest bardzo potrzebny dla Naszego Ukochanego Miasta dla dalszego rozwoju naszych dzieci i nas samych. Apeluje do władz, żeby wzięli sobie do serca nasze prośby.

to u nas w szpitalu taki sprzet maja ale chyba sie tego nie uzywa bo szkoduja bo wszystko w foli !!

idz do szpiatala i będziesz mial basen - do łóżka.

Mieszkaniec Grajewa - są o wiele większe potrzeby, na które zwyczajnie brak pieniędzy. Jeśli zasponsorujesz utrzymanie basenu, albo lepiej, sam go postawisz, to nie widzę problemu, by on powstał.
Poza tym, w wielu miejscowościach również nie ma basenów i jakoś dzieci rozwijają się normalnie. Nie wyolbrzymiaj więc i nie rób z tego nie wiadomo czego.
A jeśli czujesz niedosyt wody, niedaleko masz rzekę, jeziora, albo basen, chociażby w Ełku. To nie tak daleko. ;- )


Ty T jesteś pewnie z tych płaczków co zaraz napiszą że basen to deficytowy i nie opłaca się a basen mają wszystkie miasta powiatowe w naszym województwie a takiego beznadziejnego szpitala jak Grajewo nie ma żadne miasto w naszym województwie tak więc wolę basen dla siebie i dzieci niż beznadziejny szpital wolę jeździć leczyć się do Ełku lub Białegostoku nawet prywatnie Pozdro

do T:
Jest taki polski film kultowy może go oglądałeś.
Cytuje " Nie chce mi się z Tobą gadać"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.