poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13602 wyświetleń

Wiózł tasak i noże na mecz


Sobotni mecz pomiędzy ŁKS Łomża a Warmia Grajewo odbył się bez zakłóceń. Nie obyło się jednak bez kilku incydentów. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Dwie z nich za wtargnięcie na płytę boiska. Dwóch kolejnych jeszcze przed meczem na tzw. punkcie kontrolnym w Wiźnie. U jednego z zatrzymanych w aucie funkcjonariusze ujawnili niebezpieczne narzędzia m.in. tasak i noże. U drugiego zabezpieczyli ponad 4 gramy marihuany.  Zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę o 19.00 na stadionie miejskim w Łomży odbył się zamykający sezon mecz piłki nożnej. Na boisku spotkały się drużyny ŁKS Łomża i Warmia Grajewo. Samo spotkanie na stadionie przy ul. Zjazd przebiegło spokojnie. Nie obyło się jednak bez kilku incydentów. Dojeżdżający na mecz przejeżdżali przez tak zwane punkty kontrolne. Na jednym z nich zorganizowanym w Wiźnie zostało zatrzymanych dwóch młodych mężczyzn. U jednego funkcjonariusze w fordzie eskort, którym podróżował 23 – letni mieszkaniec Krynek ujawnili ponad 4 gramy marihuany. Natomiast drugi z zatrzymanych w swoim oplu corsie przewoził m.in. tasak i noże. Zarówno 19 – letni kierowca opla jak i jego 23 – letni kolega z forda nie dotarli na mecz.

Do drugiego zajścia doszło tuż po meczu gdy po zwyczajowym podziękowaniu piłkarzom za świetną grę, kilku kibiców ŁKS 1926 dostało się pod sektor kibiców Warmii Grajewo. Fani obu drużyn zaczęli obrzucać się niecenzuralnymi słowami. W ruch poszły także race dymne. W wyniku natychmiastowej interwencji mundurowych zostało zatrzymanych dwóch kibiców, którzy odpowiedzą za wtargnięcie na murawę. 25 – letni mieszkaniec Łomży i 22 – letni mieszkaniec Kolna, obaj kibice ŁKS Łomża, odpowiedzą za zakłócenie porządku podczas trwania imprezy masowej.

Policjanci przypominają, że z dniem 19 listopada 2011 roku wszedł w życie, przepis mówiący o tym, że osoba posiadająca w miejscu publicznym nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł. Ponad to w razie popełnienia opisywanego wykroczenia z art.50a KW orzeka się przepadek przedmiotów, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
KPP Łomża


Komentarze (8)

Ci z ŁKS-u to bydło a nie kibice. za jaja i na latarnie.

Bardzo dobrze że zostali zatrzymani -ludzie jadą żeby kibicować a tacy jak tu opisujecie jadą z zamiarem skrzywdzenia kogoś.powinny być bardzo dotkliwe kary to będzie spokój.Jestem matką i przeżywam bardzo takie rzeczy i brawa dla policji za taką akcję.

Bo tak to jest. Łomża nie lubi Grajewa a Grajewo Łomży. A ja nie lubię ani Grajewa ani Łomży.

hehe nie macie pojecia o niczym to sie nie wypowiadajcie

a jaki dowod na to ze mieszkaniec Krynek jechal na mecz do lomzy? nic na ten temat nie wyczytalem. tak samo jak drugi gosc z trawą. wszystko w okolo sie robi by oczernic kibicow. to ze punkty kontrolne ustawione byly przy okazji meczu to i litwina w kradzionym golfie by podpieli ze to kibic.

dobre MICHAŁCZEWSKY

ale u nas w grajwie kulturalni kibice,ale kulturalni.....

Mecz nie rozpoczął się o 19:00 i nie podbiegło kilku kibiców, tylko więcej, niby to szczegóły, ale w rzetelnym dziennikarstwie każdy szczegół ma znaczenie. żenada

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.