środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11845 wyświetleń

"Wioska Indiańska" na Południu

 Urząd Miasta a "Wioska Indiańska" i bezpieczeństwo

  Plac zabaw "Wioska Indiańska" został wykonany i ogrodzony w  1979 roku. 37 lat musiało upłynąć, by znalazła się w końcu osoba, która dostrzegła płot placu zabaw na działce Urzędu Miasta stwarzający zagrożenie w ruchu ulicznym na ulicy Krasickiego. Działka ta, na której jest droga, została przekazana przez Spółdzielnię umową darowizny Miastu w dniu  15-07-2004 r., do dziś płot nikomu nie przeszkadzał. Co się zatem  ważnego wydarzyło?

  Poza tym na placach zabaw Spółdzielni bawią się wszystkie dzieci z osiedli, ale Władze Miasta, tak jak Wspólnoty, nigdy nie chciały choćby w niewielkiej części partycypować w zakupie zabawek na place zabaw, nie wspominając o wsparciu w ponoszeniu kosztów utrzymania tychże placów.

   Płot, a bezpieczeństwo na drodze?  Sądzimy, że Pan Burmistrz otrzymał od Komendy Policji  w Grajewie informacje statystyczne, iż ów płot jest przyczyną powstawania wypadków i niebezpiecznych zdarzeń na drodze -  bo komu ten płot przeszkadzał?  Nawiązując do bezpieczeństwa na drogach w Grajewie, to Władzom Miasta brak jest odwagi na wykonanie progów zwalniających na ulicy 9 Pułku Strzelców Konnych i nie widzą konieczności udaremnienia szybkich przejażdżek samochodami i motocyklami. Każdy kto mieszka na Osiedlu Południe, wie o co chodzi. Choć Władze Miasta  nie mają obowiązku brać pod uwagę opinii Policji odnośnie wykonania tychże progów na swoich drogach, to uczyniły to i w uzasadnieniu odpowiedziały Spółdzielni, że na ulicy 9 Pułku Strzelców Konnych ruch jest niewielki  i było mało zdarzeń na drodze w ostatnim czasie.

  Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców na osiedlu prosimy o zamontowanie progów zwalniających na ul. Krasickiego i 9 Pułku Strzelców Konnych.

                                SMLW w Grajewie

 

Czytaj: "Plac zabaw bez ogrodzenia"

 

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (2)

progi zwalniające powodują większe zużycie paliwa powodują także niepotrzebne dodatkowe zużycie układów hamulcowego oraz amortyzacyjnego.
lepszym rozwiązanie są wysepki oraz aby Grajewska policja robiła to co do nich należy, czyli działała prewencyjnie./

Zastanawiam się kiedy wydarzył się wypadek w obrębie tego płotu? ... chyba nigdy ... ale komuś coś zawsze musi przeszkadzać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.