czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 10544 wyświetleń

Święto Ziemi

Powiatowy konkurs wiedzy ekologicznej odbył się w piątek 28 kwietnia w Grajewie. Areną zmagań dzieci była hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W imprezie udział wzięła młodzież z szkół podstawowych z Grajewa ( SP Nr 2 i SP Nr 4 ), Szczuczyna, Rydzewa i Ławsk. W konkursie oprócz wiedzy ekologicznej, młodzież mogła się wykazać w konkurencjach sportowych, które zorganizowali grajewscy strażacy. Zawody rozgrywano przy ogłaszającym dopingu publiczności, która licznie zapełniła trybuny miejscowej hali.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła szkoła podstawowa w Rydzewie przed SP w Szczuczynie, SP Nr 2 w Grajewie, SP w Ławsku i SP Nr 4 w Grajewie. Nagrodzeni otrzymali m.in. książki o tematyce leśnej, statuetki Żubra oraz przybory szkolne. Komisja konkursu dodatkowo wyróżniła SP Nr 3 w Grajewie, której nauczyciele bacznie obserwowali zmagania dzieci.
      
- Ideą konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczo-leśnej, która wśród Polaków jest na skandalicznie niskim poziomie. Dobra zabawa posłuży z pewnością dzieciom w zdobyciu tej wiedzy - mówi Marian Stanisław Podlecki, nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród.

Świetnie zorganizowaną imprezę przygotowali MOSiR, SP Nr 2 i Nadleśnictwo w Rajgrodzie.

e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

Bardzo fajny był Hepening z okazji Święta Ziemi w szkole w Jednostce. To spotkanie uczniów Technikum i Szkoły Specjalnej było bardzo trafionym pomysłem, przywraca wiarę w normalność i w to, że niepełnosprawna młodzież może być szanowana i traktowana z godnością na jaką zasługuje. Tacy fajni ludzie jak wszyscy tylko za bardzo spychani w cień za co ?...za to że mają trudności w nauce i problemy w poruszaniu się, czy pisaniu? Było super! Wielkie dzięki!

ehhehe było wxstr..pzd dla rafała

a my sprzątaliśmy xD fajnie było sobie z anitą i gosią zdjęcia pstykałyśmy ;p;p

Pytanie do organizatorów: czy powiatowy konkurs wiedzy ekologicznej organizowany będzie za rok? Czy bedzie to impreza cykliczna coroczna? Czy zapraszane są wszystkie szkoły z powiatu czy wybiórczo? i czy info na temat tej imprezy można otrzymywać wcześniej, np. już w styczniu tak aby spokojnie się do niej przygotować? Serdecznie pozdrawiam i gratuluję pomysłu!

DO LOLKI:No na sprzataniu grunwaldzkiej niektorzy z sp2 sie obijali (przez takich ''Lolków'' przez 2h prawie sie kisilismy tam) a reszta ''sprzatała śmieci'' w zawrotnym tepie!

prosze o informacje o konkursie plastycznym

fajna impreza

Na dniu ziemi nia byłam ale słyszalam ze było super

Gratulacje dla szkoły w Rydzewie ! :)

ŚWIETO ZIEMI TO NIE TYLKO I AŻ(!) ROSLINKI TO CZŁOWIEK PO PIERWSZE PO DRUGIE I PO TRZECIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A JESLI CZLOWIEK TO POLECAM JEDNOSTKĘ :-)

DOZO

uwaga do organizatorów: trzymajcie sie nieco regulaminu, który wysyłaliście do szkół, gdybyśmy wiedzieli że będzie łamany inaczej można by było się przygotować, przykład: żart, skecz o tematyce ekologicznej-jedna osoba, a były i całe grupy...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.