Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 10033 wyświetleń

Święto Wojska Polskiego 2024

15 sierpnia, w rocznicę polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej "Cudu nad Wisłą" (1920), obchodzimy Święto Wojska Polskiego.

Uroczystości odbyły się przy Pomniku Niepodległości przed Urzędem Miasta Grajewo. O godzinie 10.00 w mieście włączono syreny alarmowe. Poczet flagowy Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno - Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo podniósł flagę
państwową na maszt. W tym samym czasie rozbrzmiał hymn Polski.
- Bitwa Warszawska nazywana też Cudem nad Wisłą była operacją wojskową pomiędzy Armią Czerwoną a Wojskiem Polskim, zgrupowanym nad Wisłą i Wieprzem. Decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej - przypomniał Sekretarz Miasta Ryszard Wolwark. - Oddziały Wojska Polskiego zdołały odepchnąć i pokonać Armię Czerwoną. Dziś, spotykając się przy Pomniku Niepodległości w Grajewie, oddajemy hołd naszym bohaterom.

Pod Pomnikiem Niepodległości wiązanki kwiatów złożyli: wspólna delegacja władz samorządowych Miasta Grajewo, Powiatu Grajewskiego oraz Gminy Grajewo, a także jednostki podległe Miastu Grajewo, organizacje pozarządowe, służby mundurowe, żołnierze batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie. Miasto Grajewo reprezentowali: Zastępca Burmistrza Krzysztof Waszkiewicz i Przewodnicząca Rady Miasta Monika Stefańska wraz
z radnymi.

 

 

Komentarze (20)

CZY MY JUŻ NIE POTRAFIMY RADOŚNIE ŚWIĘTOWAĆ?
Kolejny raz wiązanki kwiatów, które po tygodniu trzeba usunąć na śmietnik.
Czy święto WP jest tak ważne, że aż trzeba uruchamiać syreny alarmowe?
Wielka feta, przyjdą celebryci samorządowi.

Dlaczego Państwo ciągle usuwacie komentarze.Nikogo nie obrażają,wyrażane jest tylko własne zdanie.
Co pisowska władza nie pozwala na krytykę .

Bo u nas z pompa i namaszczeniem obchodzi się tylko klęski narodowe typu powstanie w stolicy. Zauważcie, że nie potrafimy z należyta powagą powiem pompą świętować jedynego zakończonego zwycięstwem Powstania Wielopolskiego, nie ma żadnych syren w kraju,

W innych gminach odbywają się pikniki militarne , a tu w Grajewie bez zmian : wieńce pod pomnikiem , oraz zawyją syreny to naprawdę super atrakcja .

Radosne święto Wojska Polskiego to było 12 października. I wówczas nazywało się Świętem Ludowego Wojska Polskiego. Syren i zniczy pod pomnikami nie było. Były kwiaty wręczane żywym a nie poległym.

Janek M. Powstanie Wielkoposkie ,nie bylo to jedynym powstaniem, zakonczonym zwyciestwem. II Powstanie Slaskie ktore datuje sie na 19 sierpnia 1920 zakonczylo sie skucesem oraz III Powstanie Slaskie(maj 1921 r.), ktorego powodzenia jednak niewykorzystano w odpowiedni sposob- rownie uwaza sie za historyczny sukces.
Z reszta twojej wypowiedzi zgadzam sie calkowicie, ze Narod powinien swietowac hucznie zwyciestwa, a porazki z pokora , szacunkiem (dla bohaterow, ktorzy polegli walczac za wolnosc), i wielka zaduma.

... hucznie mam na mysli - na wesolo... a nie wyjace syreny !

Antoni, ale to bylo za "zlej " komuny- nieprawdaz?

Antoni kwiaty były wręczane dla zasłużonych komunistów, co wspierali związek Radziecki a nie dla Polaków, polskich żołnierzy nazywano bandytami

Stanisław, to nie chodzi wcale o święto. To jest cały czas kampania wyborcza. Święto jest wykorzystywane przez polityków do promowania siebie i partii. Główny cel to wygranie wyborów. Nie liczy się kraj, że go zadłużamy, tak naprawdę też nie nie są istotni ludzie bo to tylko wyborcy, poprzez łapownictwo polityczno - socjalne ich przekupimy. Liczy się partia, partia, partia i WYGRANA. Straszna ta polityka i tak naprawdę ubogość człowiecza polityków.

Nie było słychać syren w okolicach kościelnej.

Szkoda ze bez pikniku jak w tamtym roku. Teraz to juz chyba nic nie będzie w tym Grajewie ....

Do obserwatora wybrałeś nowego burmistrza to masz nowe porzadki

Kwiaty złożone i weekend.

radne/ radni to uważają, że ich rola to pojawianie się jedynie na zdjęciach z różnych uroczystości, ciekawe co zrobią poza tym dla Grajewa w czasie swojej kadencji?

Co wam znowu nie pasuje?Chcieliscie zyc w usmiechnietej POlsce?to sie usmiechajcie teraz.

jakie pikniki? Wojsko miało was znowu zabawiać, bo pis tak sobie wymyslil, zeby robic sobie na tym kampanie wyborcza? Zolnierze to nie małpy w cyrku. Poczytajcie onet, wczoraj o tym bylo napisane, o piknikach militarnych za rzadow pisu, co robili z zołnierzami, jak traktowali.

Celestyna Onet wiarygodne żródło informacji, w jakim ty świecie żyjesz, czas się obudzić

Ludzie w Grajewie są okropni , wiecznie cos nie pasuje. Masakra . Caly czas plują jadem . Anonimowość daje niektórym pole do popisu ! Żeby trzeba było podpisać się z imienia i nazwiska to wszystkim by wszystko pasowało.

A te buty na latarni obok pomnika to jakiś performance?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.