Kultura i rozrywka

  • 9 komentarzy
  • 13247 wyświetleń

Święto w Wąsoszu

Nadanie imienia ks.Stanisława Konarskiego dla Gimnazjum w Wąsoszu 18 czerwca 2011r. w Gimnazjum w Wąsoszu odbyła się uroczystość nadania imienia ks.Stanisława Konarskiego oraz wręczenia sztandaru. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz.11:00 odprawionej w kościele pw.Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu którą celebrował J.E. Ks. Bpa Stanisław Stefanek, który poświęcił sztandar. Następnie nastąpił przemarsz do budynku gimnazjum w którym została poświęcona i odsłonięta tablica upamiętniająca to wydarzenie. Dalsza część uroczystości odbyła się na Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Wąsoszu. Nastąpiło powitanie gości, przekazanie sztandaru uczniom gimnazjum, wystąpienie gości, część artystyczna w wykonaniu uczniów Gimnazjum im.ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu.

Następnie nastąpiło wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru, wręczenie pamiątkowych dyplomów i wpis gości do Kroniki Gimnazjum im.ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu.. Na zakończenie odbył się poczęstunek w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, a dla młodzieży była serwowana Grochówka oraz najnowsze produkty mleczarskie „MLEKPOL” w Grajewie.


Z okazji nadania imienia, gimnazjum utworzyło nową stronę pod nazwą www.gim-wasosz.pl na którą Zapraszamy, są na niej aktualne informacje z życia szkoły. Szczególna Podziękowania należą się sponsorom i darczyńcom, a także dla m.in. ks.kan.Marka Milanowskiego za przygotowanie kościoła do tej uroczystości, Wójta Gminy Wąsosz Czesława Ołdakowskiego za przygotowanie wyglądu zewnętrznego szkoły, za udzielenie środków na cel nadanie imienia oraz za wszystko co zrobił i wciąż robi dla Gimnazjum, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu Zdzisława Chorosza za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz pomoc w przygotowaniach, przewodniczącemu Rady Rodziców Eugeniuszowi Bagińskiemu za pomoc w przygotowaniach.


Dziękujemy także wielu innym osobom którzy nie zostali wymienieni, ale pomogli w przygotowaniach na nadanie imienia. Swoim przybyciem zaszczycili nas goście w następujących osobach: Kazimierz Gwiazdowski- Poseł Rzeczpospolitej Polskiej Jerzy Kiszkel- Podlaski Kurator Oświaty Bogdan Dyjuk- Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Andrzej Kozłowski- Dyrektor wydziału Polityki Społecznej Podlaskiego Urzędu w Białymstoku reprezentujący Wojewodę Podlaskiego Jarosław Augustowski- Starosta Powiatu Grajewskiego Marek Przybyszewski- Komendant Powiatowy Policji w Grajewie Andrzej Sobolewski- Komendant Powiatowy Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie Czesław Karpiński- Burmistrz Miasta i Gminy Rajgród Ryszard Wolwark- Przedstawiciel Burmistrza Miasta Grajewo, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński- Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Artur Kuczyński- Burmistrz Miasta i Gminy Szczuczyn Kazimierz Grabowski- Sekretarz Gminy Grajewo Robert Ziemkiewicz- Wójt Gminy Radziłów Zbigniew Groszyk- Dyrektor Zakładu Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL” w Grajewie, reprezentujący Prezesa Edmunda Borawskiego Bogdan Chorosz- Dyrektor Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Grajewie, oraz pracownicy Ośrodka Zdrowia w Wąsoszu Mirosław Rainko- Prezes Banku Spółdzielczego w Szczuczynie Michał Szczepankowski- Dyrektor do spraw handlu, reprezentującego Jerzego Michalaka oraz Antoniego Chojnowskiego Prezesów przedsiębiorstwa „PREFBET ŚNIADOWO” Ks.kan. Jan Wnorowski- Proboszcz Parafii Wąsosz w latach 1994-2000 Ks.kan. Marek Milanowski- Proboszcz Parafii Wąsosz Ks. Andrzej Traczyk- Proboszcz Parafii Ławsk Leszek Czyżewski- Radny Powiatu Grajewskiego Albert Kochanowski- Przewodniczący Rady Gminy Wąsosz, oraz Radni Gminy Czesław Ołdakowski- Wójt Gminy Wąsosz Danuta Modzelewska- Sekretarz Gminy Wąsosz Jolanta Truszkowska- Skarbnik Gminy Wąsosz Pracownicy Urzędu Gminy Czesław Filipkowski- Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeniowego „UNIQA” w Łomży Kazimierz Czyżewski- współwłaściciel przedsiębiorstwa artykułów Rolno-Przemysłowych w Wąsoszu Alicja Szymborska- właścicielka żwirowni „Alkrusz, Kruszywa Budowlane” Danuta Cimochowska- właścicielkę przedsiębiorstwa „DANROL” w Wąsoszu Krzysztof Danielewski- właściciel firmy kateringowej w Radziłowie Anna Jagusz- dyrektor ZS im. Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie oraz poczet sztandarowy Dariusz Koniecko- dyrektor ZS im. Bolesława Poddwornego w Niećkowie oraz poczet sztandarowy Ewa Gromadzka-Białous- dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie oraz poczet sztandarowy Renata Karwowska- dyrektor Szkoły Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Wąsoszu oraz poczet sztandarowy Zdzisław Chorosz- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu Dyrektorzy Szkół Podstawowych z Gminy Wąsosz Rada Rodziców Gimnazjum w Wąsoszu na czele z Przewodniczącym Eugeniuszem Bagińskim Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych w Wąsoszu,Ławsku,Żebrach i Kędziorowie Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu


Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Absolwenci, Uczniowie Gimnazjum.

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (9)

Po co i na co to komu potrzebne.Tak jak by
to miało podnieść pozim i prestiż nauczania.
Lepiej za ten szmal wójt by odmalował swój
odrapany i walacy się Urząd.Istna komuna-bis (ZSL).

Antku piszesz że lepiej żeby za to co poszło na tą uroczystość wójt odmalował Urząd, ale wójt właśnie robi dobrze bo wie że jak by pomalował Urząd to zaraz ludzie by gadali że tyle rzeczy do zrobienia a maluje dla siebie (chociaż to by przyniosło korzyć całej gminie, budynek jest przy wjeździe do Wąsosza więc atrakcyjność i wygląd Wąsosza by się podniósł) .Po co i na co? Już odpowiadam to nie tylko dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów aby mieli z kogo brać przykład, postępowali według zasad patrona, ale także jest to dla wszystkich mieszkańców Gminy ponieważ podnosi to atrakcyjność szkoły jak i Gminy. I te Gimnazjum jest lepsze od tych które nie mają patrona chociażby w Radziłowie.

co z tego , jak uczniowie nie będą brali przykładu z patrona ! Z jednej strony szkoła przynajmniej ma imię , i może na kimś się wzorować! Ale tak wnioskują tylko , nauczyciele!!

Szacunek nauczycielom za przygotowanie pięknej dekoracji i części artystycznej!

I znów mało pojęty $$$, uczniowie mają brać przykład z nauczycieli, ich wiedza i poziom nauki powinna kształcić umysł dorastającego ucznia. Jeżeli Ty sugerujesz że ta parada jest również dla nauczycieli oby brali przykład z patrona, to świadczy że nauczyciele są niedokształceni? Sama Parada wówczas nie przyniesie pożądanego efektu. Porównując poziom Gminnego "Gimnazjum" Radziłowa i Wąsosza na podstawie zorganizowanej Parady, jest błędnym i prowincjonalnym myśleniem.
Jest dobrą zaletą organizować Parady, które wprowadzają porozumienie i buduje zgodę w śród społeczeństwa lokalnego. $$$ Ty z pewnością błądziłeś gdzieś na Brooklynie i z tego powodu określiłeś się jako wartościowy? $$$, czyż nie tak?
No i budynego Gminny powinien świecić przykładam gospodarnego gospodarza. Nie można zwracać uwagę na ludzkie bezmyślne plotki, że dbają o swoje. Trzeba wytlumaczyć że to jest nasze Wąsoskie i zadbane. Estetyczne , czyste i świecące na wzór Plebanii naszego Plebana.

weźcie się z tymi komentarzami uspokujcie, jeżeli myślicie , że macie racje mówcie to prosto w oczy a nie piszecie bez myślnie !!!!!

Pisać to każdy umie, a powiedzieć otwarcie to się boją!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.