środa, 29 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 6222 wyświetleń

Święto Pluszowego Misia

    Każdy kocha pluszowe misie. Nic więc dziwnego, że doczekały się one swojego święta. Nasze przedszkolaki, jak co roku również postanowiły uczcić ten fakt. Dlatego też,  23 listopada br. spotkały się, by wspólnie świętować „Dzień Pluszowego Misia”.

    Wychowawcy grup zadbali o to, by ich podopieczni odpowiednio przygotowali się do tego ważnego wydarzenia. Każdy z nich tego dnia do przedszkola przyszedł ze swoim ulubionym pluszakiem. Już od samego rana trwały przygotowania, aby przedszkolaki mogły zamienić się w małe niedźwiadki. Opaski z misiami, niedźwiedzie uszka, czy pomalowane przez starszych kolegów buzie dopełniły stylizację dzieci.

    Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziły Panie Karolina Pieloch i Amelia Borawska. Nie mogło na niej zabraknąć gości Pań Dyrektor - Barbary Ciszewskiej i Grażyny Cudnej oraz gościa honorowego – Misia Stefana.

    Zabawę rozpoczęto od wysłuchania historii o powstaniu pluszowego misia oraz obejrzenia prezentacji pt. „Najsłynniejsze misie na świecie”. Następnie przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach: zjadali miodek z talerzyków bez używania rąk, zbierali wykałaczki za pomocą rękawicy kuchennej. Oczywiście nie zabrakło zabawy pt. „Stary Niedźwiedź”, nauki tańca do piosenki „Gummy Bear”, a także nauki piosenki
po angielsku „My Teddy Bear”. Kolejnym punktem programu było złożenie przez dzieci przysięgi, w której obiecały, że zawsze będą przytulały swoje misie i krzywdy im zrobić nie pozwolą. Zwieńczeniem całej uroczystości był konkurs plastyczny pt. „Nasz Pluszowy Miś”. Każda grupa przedszkolna ozdabiała swojego misia. Efekty pracy dzieci oceniała Pani Dyrektor wraz z Misiem Stefanem.

    Tego dnia nie mogło również zabraknąć nagród dla przedszkolaków za zaprezentowane umiejętności taneczne czy też artystyczne. Każdy mały niedźwiadek otrzymał słodki upominek. Dodatkową nagrodą było otrzymanie przez każdy oddział przedszkolny pamiątkowego dyplomu i książki o misiowych przygodach, która powiększy klasowy księgozbiór grupy.

    Bez wątpienia ten dzień nasze przedszkolaki będą jeszcze długo wspominać  z uśmiechem na buzi.

 

 

Komentarze (8)

Jedyne przedszkole w mieście w którym coś się dzieje w reszcie nic ale niech rodzice się cieszą ze ich dziecko dostało się do przedszkola a nie przedszkola w szkole

W każdym przedszkolu są takie imprezy

w zsm nr 2 w Grajewie dziej się bardo dużo min. dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej organizowane są zabawy na długich przerwach z których korzysta cały zespół szkól dzieciom bardo to się podoba :)

W każdym przedszkolu dzieje się dużo więcej niż w szkołach tylko przedszkola pracują po to by dzieci były zadowolone a nie publiczność miejska. Wejdźcie na strony internetowe placówek a zobaczycie co tam się dzieje. Nikt jednak nie chwali się tym tak jak szkoła nr 2. W końcu to chyba na tym polega praca nauczyciela.

Do : też rodzic, moje dziecko uczy się w szkole nr 2 i chętnie czytam o tym co robią dzieci, ta szkoła wprowadza innowacje np. przerwy wesołe, jarmark, festyn, przedstawienia... wychodzi na przeciw naszym dzieciom, a nie pracuje na "siłę", cieszy mnie to bo moje dziecko jest szczęśliwe

Fajnie jest czytać o tym co robi moje dziecko i być pewnym ze dobrą szkołę mu się wybrało

Do też rodzica Przejrzałam strony przedszkoli iw ZSM2 DZIEJE SIĘ NAJWIĘCEJ. CIESZĘ SIĘ, ŻE MOJE DZIECKO CHODZI WŁAŚNIE TAM.

nie widzę nic złego w tym , ze przedszkole sie promuje. Świadczy to o tym, że doskonale odnajduje się we współczesnym świecie opartym na mediach. Moja córka chodzi tam do "zerówki" i też lubię czytać artykuły o tym w jaki sposób spędza tam czas i oglądać zdjęcia z różnych zajść. Nie rozumiem komu to może przeszkadzac??? Można po prostu nie czytać tego, jeśli komuś tak bardzo to przeszkadza. Wyczuwa się nutkę zawiści w komentarzach. Ja nie ujmuję nic innym przedszkolom, być może też świetnie pracują. Jedno nie wyklucza drugiego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.