poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Święta "na bogato"

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc. Niektórzy już rzucili się w wir świątecznych zakupów, niebawem dołączą pozostali. Przed nami spore wydatki. Kupujemy produkty spożywcze, prezenty, upominki, ozdoby. Nie odmawiamy sobie niczego ze świątecznych przyjemności.

Z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) wynika, że na organizację świąt statystyczna polska rodzina planuje przeznaczyć około 1 500 zł. Będzie to o 100 zł więcej, niż w ubiegłym roku. Korzystający z rządowego programu 500 plus zamierzają wydać na gospodarstwo domowe jeszcze wyższą kwotę.

Program Rodzina 500 plus znacząco poprawił sytuację materialną wielu rodzin. Dzięki wsparciu polskie rodziny podniosły głowę. Pieniądze otrzymują nie tylko rodziny o niskim dochodzie, 500 zł wypłacane jest niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia a w przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, na pierwsze lub jedyne dziecko. Na koniec października br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie wsparciem objęto 1574 rodziny z liczbą dzieci 2378, na które wypłacone jest świadczenie wychowawcze. Od 1 kwietnia br. do 31 października br. łączna kwota wypłaconych świadczeń wynosi 8 mln 274 tys. 583 zł.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne. Czy żyje się nam coraz lepiej?  Chcąc by wydatki nas nie przytłoczyły wystarczy oszacować je odpowiednio wcześniej i dokładnie zaplanować działania. Powszechnie wiadomo, że w przedświątecznej gorączce w naszych portfelach jest znacznie mniej pieniędzy niż zwykle. Wszystko kosztuje, kiedy zapominamy o świątecznym szaleństwie, trudno nam uwierzyć, że znowu tyle wydaliśmy.

Powinniśmy pomyśleć o świętach już dziś, jeśli chcemy zorganizować ten magiczny czas przyzwoitym nakładem finansowym :)

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.