sobota, 2 lipca 2022

Kultura i rozrywka

Wierszownisio po raz 29-ty

W dniu 24 kwietnia 2009 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie miał miejsce XXIX Konkurs Recytatorski o Nagrodę Misia Wierszownisia.  Honorując 80 lecie urodzin i 65 lecie pracy twórczej: poetki, pisarki i twórczyni ludowej z Wąsosza - Jadwigi Solińskiej dzieci recytowały wiersze autorstwa Pani Jadwigi, która była Gościem Honorowym imprezy.

Do udziału w konkursie zgłoszono 35 dzieci z klas 0-II szkół podstawowych z Bzur, Niedźwiadnej i Szczuczyna.

Recytacje dzieci oceniała komisja w składzie:
Jadwiga Solińska,
Barbara Jankowska - MDK Szczuczyn,
Elżbieta Truszkowska - SP Niedźwiadna,
Ewa Wiśniewska - SP Bzury,
Teresa Galińska - SP Szczuczyn.

Pierwsze miejsce zajęła Martyna Bieńkowska z SP w Szczuczynie.

Drugie miejsca przyznano: Agnieszcze Dzięgielewskiej i Oli Ramatowskiej z Niedźwiadnej, Elwirze Borawskiej i Karolinie Jabłońskiej z  Bzur oraz Piotrowi Dembińskiemu, Zuzannie Zamojskiej i Julii Zalewskiej ze Szczuczyna.

Trzecie miejsca zajęli: Wiktoria Milewska z Niedźwiadnej i Karolina Kraujutowicz ze Szczuczyna. Zwycięzcy otrzymali dyplomy zaś wszystkie dzieci upominki - maskotki ufundowane przez Firmę "Koala" z Grajewa oraz Miejski Dom Kultury w Szczuczynie. Pani Jadwiga Solińska wyróżniła kilkoro dzieci za interpretacje wręczając  książeczki swego autorstwa oraz wycinanki.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.