wtorek, 16 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 28191 wyświetleń

"Wiersz Ekologiczny"

Turniej Wiersza Ekologicznego z okazji Dnia Ziemi.

W dniu 22.04.2005r. /piątek/ w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie odbył się Turniej Wiersza Ekologicznego pod hasłem: „Żyj z przyrodą w zgodzie”.

20 przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały wiersze o tematyce ekologicznej pod czujnym okiem nauczycieli wychowania przedszkolnego. Małych recytatorów oceniło jury skład którego weszli:
Krystyna Chełmińska – dyrektor przedszkola, Bożena Walendzik i Elżbieta Zyskowska – nauczycielki wychowania przedszkolnego, przyznając nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki w postaci książek a wspaniała publiczność za mocne brawa – słodkie pyszności.

Dziecięca widownia żywo reagowała na to, co działo się na scenie. Można było podziwiać pojedyncze wystąpienia i recytacje oraz pomysłowe kostiumy niektórych wykonawców.

Turniej poprzedzony był imprezami i zabawami o charakterze ekologicznym. Dzieci w tym dniu porządkowały plac przedszkolny oraz sprzątały nieczystości przy pobliskiej ulicy 11 Listopada, przy której znajduje się przedszkole.

„Organizując taki turniej przedszkole nasze włączyło się do obchodów Dnia Ziemi. Nadrzędnym celem turnieju było kształtowanie współodpowiedzialności za stan środowiska i rozwijanie właściwego stosunku do świata przyrody u dzieci w wieku przedszkolnym. Nasz turniej to przed wszystkim promowanie przedszkola w środowisku lokalnym” – powiedziała dyrektor przedszkola Krystyna Chełmińska. Spotkanie z wierszem i jego samodzielna prezentacja sceniczna wniosły do świata dziecięcego wiele nowych przeżyć estetycznych - dodała Pani Krystyna Chełmińska.

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (3)

Bardzo nam się podobało. Dzieciaczki są super.Życzymy powodzenia i dalszych pomysłów na takie imprezy!!!

Bardzo dobra inicjatywa, ekologiczna, kształcąca u dzieci nawyki właściwe niezbędne w wieku przedszkolnym.

Bardzo cenna w dzisiejszych czasach impreza mówiąca o ekologii.
dzięki za pomysł, dołaczamy się do Was - małe ekoludki z ełku!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.