poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 9251 wyświetleń

Wieczór Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2012 roku odbył się doroczny koncert  w czasie którego wystąpiły zespoły działające w Miejskim Domu Kultury oraz goście:
„Jasełka” z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie  pod kierunkiem Krystyny Niedźwiedzkiej i  Małgorzaty Laszczkowskiej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, która wystąpiła pod batutą nowego kapelmistrza Roberta Świderskiego.

Zespół „Szczuczyniacy”  przedstawił  spektakl na motywach bajki Jana Drdy „Jak królewna grała w zgadywani aż przegrała rękę” oraz  „Szopkę Szczuczyńską”.  Zespół istnieje przy placówce od 18 lat pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej.

„Mali Szczuczyniacy” wystąpili w programie świąteczno-noworocznym  wraz z Mikołajem – Andrzejem Szabelskim prowadzącym zespół.
Zespół „Król Herod”  w 30 rocznicę stanu wojennego wystąpił w kostiumach z tamtego okresu udowadniając, że  Król Herod jest dramatem  władzy i tekst posiada charakter ponadczasowy  - w każdym okresie historii można odnaleźć władcę absolutnego, przeciwnika czyhającego na jego potknięcie, ślepo posłuszne mu wojsko, uciśnione poczucie wolności i walkę dobra ze złem w każdej duszy. Zespół istnieje od 19 lat – kierownikiem zespołu jest Barbara Paszkowska.

Zespół wokalny prowadzony przez Mariannę Ostrowską  przedstawił  montaż  słowno-muzyczny nawiązujący  do obchodów bożonarodzeniowych.
Zespół „911” wystąpił w nowym repertuarze i z nową solistką.

Zespół taneczny „Psotki” pod kierunkiem Jolanty Kaszak  zaprezentował  nowe układy taneczne.
Program trwał 4 godziny.

Galeria zdjęć
 

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (4)

Panie Robercie orkiestra była super .
Tak trzymaj :)

Pan Robert jest najlepszym kapelmistrzem według mnie

ja stawiam na pana Andrzeja i malych szczuczyniaków super

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.