sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5226 wyświetleń

Wieści z ZSM nr 2

Debata z Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie

 

    Dnia 7 października 2016 roku w ZSM nr 2 w Grajewie na sali gimnastycznej gimnazjum odbyła się debata uczniów klas 3-6 SP i 1-3 PG z panią dyrektor Barbarą Ciszewską, panią wicedyrektor Anną Deresz, Rzecznikiem Praw Ucznia, panią Lidią Brzozowską i Samorządem Uczniowskim w składzie:

Zuzanna Pytel - przewodnicząca;

Dawid Brzyński - zastępca przewodniczącej;

Klaudia Czerwonka i Rafał Zawistowski- członkowie zarządu.

 

Dotyczyła ona wspólnego wypracowania planu pracy samorządu szkolnego oraz poznania potrzeb uczniów w zakresie oferty edukacyjnej oraz infrastruktury szkoły. Tydzień wcześniej na spotkaniu uczniów z panią dyrektor podano 4 zadania, które każda klasa miała wypracować wewnętrznie na godzinach wychowawczych. Ich treść brzmiała:

 

1. Jaki wpływ chciałbyś/chciałabyś mieć na życie szkoły?

2. Co chciałbyś/chciałabyś zmienić w szkole?

3. Zaproponuj 2/3 akcje dla samorządu.

4. Wypracuj ewentualne pytania do pani dyrektor i/lub samorządu.  

    W wyznaczony dzień o godzinie 1200 na sali gimnastycznej zgromadziło się około 70 przedstawicieli społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Debata rozpoczęła się sprawdzeniem obecności (nieobecna była klasa 4aSP) oraz krótkim, merytorycznym przywitaniem ze strony pani dyrektor i prowadzącego debatę - Dawida Burzyńskiego. Po przedstawieniu uczestników zaczęła się właściwa debata, podczas której uczniowie zgłaszali swoje propozycje dotyczące życia szkoły. Zostały one spisane przez przewodniczącą SU w celu przedstawienia ich na Radzie Pedagogicznej w dniu 13.10.2016r.. Po skonsultowaniu z nauczycielami owe propozycje zostaną ujęte w Planie Pracy SU na rok szkolny 2016/2017 oraz zostaną przedstawione całej społeczności szkolnej na spotkaniu z Dyrektorem Szkoły w dniu 17.10.2016r.

Mamy nadzieję, że propozycje uczniowskie wpłyną na wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.

 

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (1)

I to jest szkoła! Brawo pani dyrektor

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.