sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Wieści z ZSM nr 2

Pierwsze warsztaty kreatywne odbyły się po raz pierwszy 24 września 2016. Przeznaczone są dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Miejskich nr 2  w Grajewie.

Dzieci mogły uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach: logopedycznych, ruchowo-tanecznych, muzycznych, plastyczno-technicznych, teatralnych, z bajkoterapii. Na tych ostatnich przedszkolaki wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Jak rozmawiać trzeba z psem”, poznały zasady właściwego postępowania oraz postawy bezpiecznej w kontakcie z psem. Przy okazji tych zajęć odbyły się zabawy taneczno-ruchowe z pluszowymi zwierzątkami. Tematyka pozostałych zajęć dotyczyła jesieni. Dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie pianina, oraz grały na instrumentach, ćwiczyły mięśnie narządów artykulacyjnych poprzez naśladowanie dźwięków jesieni. Wstępem do zajęć plastyczno-technicznych było odgrywanie scenek pantomimicznych – naśladowanie zwierząt. Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania zwierząt z jesiennych kolorowych liści.  

Przedszkolaki chętnie brały udział w różnych formach proponowanych zajęć, które dostarczyły im mnóstwa zabawy oraz rozwinęły ich zainteresowania i zdolności.

Warsztaty odbywać się będą cyklicznie w ostatnią sobotę każdego miesiąca w godzinach od 9.00 do 12.00.Nauczyciele przedszkola

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.