Kultura i rozrywka

Wieści z Wąsosza

W niedzielne popołudnie 15 stycznia 2012r. odbył się WIECZÓR Z TRADYCJĄ BOŻONARODZENIOWĄ „Cicha noc, święta noc…”, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu. Uroczystość odbyła się w Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego.

Spotkanie miało na celu kultywowanie i ożywienie tradycji związanej z okresem Bożego Narodzenia poprzez przedstawienie jasełek i wspólne śpiewanie kolęd.

Nastrojową scenerię upiększały choinki przyozdobione tradycyjnymi ozdobami Pani Jadwigi Solińskiej – artystki, twórczyni ludowej z Wąsosza.

W uroczystości wystąpili:

- chór Parafii Wąsosz,

- orkiestra dęta OSP w Wąsoszu,

- zespół folklorystyczny „Kalinki”,

- zespoły  i soliści

Zespoły  kolędnicze:

- „Król Herod” ze Szczuczyna,

-  Jasełka „ W poszukiwaniu prawdy” ze Szkoły Podstawowej   w  Wąsoszu,

-  Jasełka „ Święta noc”  ze Szkoły Podstawowej w Ławsku,

-   Jasełka   „Nie wstydzę się Jezusa” z Gimnazjum w Wąsoszu,

- „z  Szopką”-  Pan Jacek i Patryk Nowak

Godnym podkreślenia jest fakt,  iż zespół kolędniczy „Z szopką” z Wąsosza dwa dni wcześniej  brał udział w Przeglądzie zespołów kolędniczych „Gody 2012” w Szczuczynie i po raz kolejny  zajął I miejsce kwalifikując się na Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego 2012 w Łomży.

Słowa uznania dla kolędników , którzy od wielu lat są  wierni tradycji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ławsku z jasełkami „Święta noc” pod kierunkiem Pani Anny Gordon również zakwalifikowali się na przegląd wojewódzki. Gratulujemy!


Zdjęcia dostępne na stronie gokis.wasosz24.pl


wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.