środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 14187 wyświetleń

Wieści z Prostek

Starosta ełcki cofnął zgodę na prowadzenie działalności warszawskiej firmie, która składowała odpady na os. Leśnym. — Przedsiębiorca musi wywieźć śmieci — mówi Krzysztof Piłat, starosta ełcki.

Firma z Warszawy otrzymała pozwolenie wydane przez ełckie starostwo na przetwarzanie odpadów na biomasę. Mieszkańcy poinformowali wójt gminy o tym, że w ciągu doby na teren byłej wytwórni chemicznej trafia od 4 do 5 ciężarówek różnych śmieci, które mogą zagrażać środowisku. Mieszkańcy wyszli na ulicę i protestowali.

Udało im się zatrzymać kilka samochodów. Władze gminy o sytuacji poinformowały Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Pracownicy WIOŚ i starostwa przeprowadzili kontrole, które wykazały, że firma działa niezgodnie z wydanym zezwoleniem. Teren, na którym były zbierane odpady, nie został ogrodzony, nie było tam również specjalnej hali namiotowej. Starosta cofnął decyzję.

— Wydaliśmy decyzję cofającą bez odszkodowania, ale z rygorem natychmiastowej wykonalności — mówi Krzysztof Piłat. — Firma musi wywieźć śmieci. Jeżeli tego nie zrobi, ten obowiązek spadnie na nas. Będziemy prowadzili postępowanie administracyjne w celu przymuszenia przedsiębiorcy do sprzątnięcia.

Sprawę do prokuratury zgłosiła Bożena Bagan, wójt gminy Prostki.

— Widzimy światełko w tunelu — mówi Bożena Bagan, wójt gminy Prostki. — Będę szczęśliwa, kiedy samochód zacznie wywozić śmieci. Zobaczymy, jak rozwinie się to dalej. W tej chwili trwa postępowanie prokuratorskie, są przesłuchania. Sprawa nie jest jeszcze zakończona, ale jest już sukces. Polega on na tym, że jest decyzja starosty. To daje nadzieję, że te śmieci znikną z Prostek.
SyD


Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://prostki.wm.pl/150477,Starosta-cofnal-decyzje-Firma-ma-wywiezc-smieci.html#ixzz2SuVjbSuN

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (3)

Kolejny taki przypadek jak Morliny? Tak to jest jak sie chce tanim kosztem zrobić cos czego nie da się zrobić tanim kosztem. Najlepsze by było "czary mary znikaj"... ale tak się nie da. I tu apel do nas wszystkich: Pomyśl zanim "stworzysz" kolejny śmieć!!

przede wszystkim nazely segregowac smieci ale niestety nie mamy do tego jeszcze odpowiednich warunkow takie jakie sa np na zachodzie bo coz nam z segregacji jak smietnik jest jeden...
:-(((

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.