Kultura i rozrywka

Wieści z PG w Radziłowie


Rewelacyjni gimnazjaliści z Radziłowa

Wczoraj gratulacje z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty odebrało 3 uczniów Gimnazjum w Radziłowie, którzy zostali laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011. Jacek Chrostowski z kl. IIIa i Hubert Malinowski z kl. IIc zostali laureatami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia."

Ponadto Jacek Chrostowski, który uzyskał spośród gimnazjalistów województwa podlaskiego najwyższy wynik (78 punktów na 90 możliwych do zdobycia) zakwalifikował się do centralnego etapu konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Tytuł finalisty w tym konkursie uzyskał Szczepan Ekstowicz z kl. IIIb. Wymienieni wyżej uczniowie zostali także laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
Należy dodać, ze nie są to ich pierwsze tytuły laureatów w Wojewódzkim Konkursie Historycznym. Do konkursów przygotowywali ich nauczyciele historii: p. Dorota Antosiewicz i p. Sławomir Modzelewski. Nie ukrywamy dumy, że wśród laureatów znalazło się aż trzech uczniów naszego niewielkiego (liczącego zaledwie 185 uczniów) gimnazjum.  -informuje D. Antosiewicz
 

poniedziałek, 18 października 2021

Wielka Parada Branickich 2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.