Wiadomości

Wieści z Mlekpolu

Mlekpol partnerem międzynarodowego Forum Biznesowego Pogranicza

Rozwój i Innowacje w branży rolno-spożywczej wiodącym tematem II edycji Biznesowego Forum Pogranicza w Suwałkach. Międzynarodowe spotkanie świata biznesu, nauki i władz  stały się  okazją do dyskusji na temat barier związanych ze współpracą w regionie pogranicza oraz do nawiązania współpracy biznesowej.

Pod hasłem „Food, Industry, Life” odbywa się II edycja Forum Biznesowego Pogranicza. Wydarzenie zostało zainaugurowane przez Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza. Szanse i kierunki rozwoju dla branży rolno-spożywczej zaprezentowało też Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicy mogli również wysłuchać wystąpień przedstawicieli władz lokalnych o przyszłej współpracy w regionie całego pogranicza branży rolno-spożywczej. Głos zabrali także przedstawiciele najbardziej liczących się w regionie firm.  – Przed branżą rolno-spożywczą wielkie wyzwania, ale też i szanse. Konsumenci XXI w. będą poszukiwali żywności funkcjonalnej, dedykowanej i  projektowanej – mówi Ewa Gromadzka, Kierownik Działu Marketingu SM MLEKPOL. – Badania, nowe technologie i innowacje nietechnologiczne powinny być wykorzystywane i wprowadzane w oparciu o dobrze zdefiniowane potrzeby konsumentów, a nie tylko chwilowe trendy – dodaje.

W trakcie wydarzenia odbywa się kilkanaście prelekcji przygotowanych przez partnerów Forum. Na podstawie własnych doświadczeń Mlekpol opowie o wpływie nowych technologii, badań i innowacji na rozwój branży rolno-spożywczej.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Wojewody Podlaskiego.

 

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.