sobota, 2 lipca 2022

Sport

  • 1 komentarzy
  • 10111 wyświetleń

Wieści z boisk

LIDER Z MICHAŁOWA PRZEGRAŁ W SZCZUCZYNIE

Każda dobra seria ma kiedyś koniec. I tak było w sobotnie przedpołudnie w Szczucznie gdzie niepokonany lider IV ligi KS Michałowo przegrał z Wissą. Zwycięstwo dała bramka z 41 minuty, którą w dużym zamieszaniu podbramkowym zdobył strzałem w długi róg Wojciech Łapiński.

Sam mecz mógł się podobać nielicznej widowni w pierwszej połowie. Oba zespoły walczyły o niemal każdą piłkę. Ale to gospodarze mieli optyczną przewagę i wiele dobrych okazji do zdobycia bramki. Jednak strzały Sławomira Włodkowskiego, Wojciecha Łapińskiego czy Emila Świderskiego były zbyt słabe lub pewnie bronił Piotr Grzybko. Do tego gospodarze często zwyczajnie łatwo tracili piłkę lub nie potrafili z głową zakończyć akcji w polu karnym. Goście tylko kilka razy na poważnie zagrozili bramce gospodarzy. Jednak na celne uderzenie trzeba było poczekać aż do 41 minuty, kiedy to wreszcie do bramki lidera w dobrej sytuacji trafił Wojciech Łapiński.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości. Jednak Wissa nie dała się zaskoczyć i rozbijała ataki przed polem karnym. Do tego dobrze w bramce spisywał się Przemysław Łepkowski. No i Michałowo pokazało, że nie ma pomysłu na grę i mimo szybkich zmian zawodników nie zdobyli choćby wyrównującej bramki. I kiedy kibice mocno się nudzili niespodziewanie w ostatnich minutach przycisnęła mocno Wissa. W 75 minucie Przemysław Marcinkiewicz strzela w polu karnym wprost w bramkarza. Chwilę później Emil Świderski tak długo przekładał sobie piłkę, że nic z tego nie wyszło. Później po jego strzale piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej. Tuż przed końcem piłkę po strzale głową P. Marcinkiewicza wybił Jakub Golak, a niejako na zamknięcie meczu Ireneusz Piwko z rzutu wolnego uderza w poprzeczkę. I tym samym gospodarze zmarnowali okazję, by wysoko pokonać lidera, który w Szczuczynie nie pokazał się z dobrej strony.

WJ

WISSA BANK SPÓŁDZIELCZY MLEKPOL SZCZUCZYN – KS MICHAŁOWO 1 : 0 (1:0).

Bramka: Wojciech Łapiński 41.

WISSA: Łepkowski – A. Doliwa, Walendziak, Hujda, Włodkowski (70 Strugulewski), K. Marcinkiewicz, Sobolewski, P. Marcinkiewicz, Łapiński (76 Bagiński), Świderski, Piwko. Trener: Ireneusz Piwko.

KS MICHAŁOWO: Grzybko – Fedko, Koźma, D. Doroszko (79 E. Doroszko), Siemionow, J. Golak, Gołdowski, Kozakiewicz (46 Gwiazda), Janiak (46 Koźmicki), P. Golak (59 Arciuch), Frąckiel. Trener: Daniel Szemiota.

Żółte kartki: K. Marcinkiewicz, Piwko (Wissa), Fedko (KS Michałowo).

Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok).

Widzów: 80. (fot. D.Wojciechowski)

 

5. kolejka

Mrągowia Mrągowo – Warmia Grajewo 2:1 (0:1)
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)

 

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.