piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 9539 wyświetleń

Więcej uprawnień SM i SG

We wtorek, 19 sierpnia Rada Ministrów zajęła się nowelizacją ustawy o strażach gminnych oraz ustawy o Policji, która zwiększa uprawnienia strażników gminnych i miejskich.

Dzięki planowanym zmianom strażnik będzie mógł zatrzymać nieletniego podejrzanego o popełnienie czynu karalnego w sytuacji, gdy istnieje obawa, że mógłby się on ukrywać albo nie można ustalić jego tożsamości. Ponadto strażnicy będą mogli dokonywać kontroli osobistej, przeglądania podręcznych przedmiotów i bagaży w sytuacjach określonych w ustawie.

Rozszerzony zostanie też katalog środków przymusu bezpośredniego. Straż gminna i miejska będzie mogła używać paralizatorów elektrycznych.

e-Grajewo.pl
 czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (9)

i co jeszcze....może jeszcze wprowadzic straż powiatową, straż parafialną, straż moralną....i kilka innych strazy i każda niech nas kara... wali w nas prądem...a najlepiej dac im pistolety....będzie super...i bezpiecznie ..... i niech mi ktos powie, że teraz jest wolny kraj, a nie państwo policyjne... :)

Ja się nie boję, jestem prawym obywatelem, mam szacunek i uznanie dla ludzi w mundurze. Trochę szacunku i pokory! A gdzie dzwonisz jak Ci autko uderzą na parkingu, a gdzie biegniesz jak Cię napadną, kogo prosisz o pomoc???? Myśl trochę, ja się tych uprawnień nie boję.

dobre słowa straż miejska jest tez od tego aby wlepiac mandaty za błahostki

nom teraz to beda kozaczyc nasi straznicy texasu

paralizatorów elektrycznych? i dobrze, może w końcu przestaną się bać chuliganów i zrobią z nimi porządek!

Masz racię kolego w każdym większym mieście na skrzyżowaniu prawie każdym kamery w sklepach kamery i bóg wie gdzie jak tak można dłużej żyć a gdzie jest policja bo otych nierobach to szkoda gadać ,straż miejska po co ona jest chiba poto żeby za papierki wręczać mandaty a może by tak zajeli się wizytówką miasta (wjazd do Grajewa od strony Rajgrodu) powstało tam piękne wysyoisko dobże że trochę porosła trawa

co ? kazali śmieci posprzątać, albo psa na smyczy trzymać..........
a może 70 przy szkole jechałeś ???
a to .......... niedobrzy ludzie hahahahahahaha

Grajewo to za małe miasto na straz miejska ,gminna.nie widze nawet minimalnej poprawy odkad powsaly. tam gdzie była lobuzeria pod klatkami w dalszym ciagu jest.tylko dodatkowe koszty dla miasta.

juz nam tellewizja pokazywala skutki uzywania paralizatorow elektrycznych na lotnisku,gdzie zginal nasz rodak ,no to zeczywiscie luksusowy pomysl,,,,,,,,,,,,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.