środa, 1 lutego 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 3596 wyświetleń

Ćwiczenia wojskowe na przesmyku suwalskim

Napad na konwój i pomoc poszkodowanym żołnierzom - tak wyglądał scenariusz ćwiczeń wojskowych, które odbyły (25.11) się w okolicach miejscowości Płociczno na Suwalszczyźnie.

To podsumowanie kilkutygodniowych szkoleń z udziałem żołnierzy m.in. z jednostek wojsk lądowych, sił powietrznych, sił specjalnych, Inspektoratu Wsparcia SZ, Wojsk Obrony Terytorialnych oraz sił sojuszniczych wchodzących w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

 

Jak informuje wojsko, głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia przygotowania jednostek podległych dywizji, osiągnięcie gotowości i prowadzenie działań taktycznych we współdziałaniu z pododdziałami sojuszniczymi.

 

W okolicy miejscowości Płociczno na przesmyku suwalskim odbyło się oficjalne zakończenie ćwiczeń, które obserwował wicepremier Mariusz Błaszczak.

 

- Byliśmy świadkami epizodu, który jest rozgrywany w ramach cyklicznych ćwiczeń zorganizowanych w terenie przygodnym, a więc poza poligonem, przygotowanych po to, aby żołnierze polscy mogli ćwiczyć interoperacyjność z żołnierzami amerykańskimi, brytyjskimi, rumuńskimi i chorwackimi - powiedział minister Błaszczak.

 

Radio Białystok

 

 

 

16. Dywizja Zmechanizowana jest jednostką odpowiedzialną m.in. za tzw. przesmyk suwalski, który jest chroniony również w ramach wschodniej flanki NATO przez wojska sojusznicze. Należąca do Dywizji 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana ćwiczy z siłami amerykańskimi, brytyjskimi, rumuńskimi i chorwackimi, tworzącymi grupę bojową NATO, podporządkowaną  natowskiemu Dowództwu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu.

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (6)

Pan minister taki patriota, to niech założy mundurek i walnie się do błota.

Śnieg spadł i mimo, że zaplanowane ćwiczenia to kamuflaż niegotowy.

A więc dają jasno do zrozumienia ze amerykanie sa po to by chronic przesmyku suwalskie ... pewnie drogi i tory tez po to robią ... czyzby przygotowywali sie po nasze złoza z przesmyku suwalskiego??? jak sa amerykanie to wiadomo ze nie chodzi o demokracje zawsze chodzi o złoza

Nikt nie bedzie bronil Suwalk, Bialegostoku czy Grajewa. W razie wojny obrona skupi sie za linią Wisły.

Co ty bredzisz "jaki"? My Amerykanom nawet guzika nie oddamy!

corleone użyj mózgu a sam się przekonasz .... Ty akurat będziesz pierwszy który odda ..... czytałem Twoje wcześniejsze komentarze i myślę że jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości albo masz kompletnie wyprany mózg albo jesteś zwykłym sługą systemu i masz z tego korzyści .... czytając Twoje częste komentarze to gorszych bzdur nie słyszałem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.