piątek, 22 października 2021

Wiadomości

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w Rajgrodzie

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w Rajgrodzie

12 października 2021 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Energetyk" w Rajgrodzie zorganizowane zostały ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, których inicjatorem była Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. 


Celem wydarzenia było doskonalenie technik ratowniczych i umiejętności współdziałania między jednostkami odpowiedzialnymi za stan bezpieczeństwa w czasie bezpośredniego zagrożenia. Ćwiczenia poprowadzone były w dwóch etapach. W pierwszym scenariusz przewidywał akcję ratowniczo-gaśniczą na wodzie, w której poza strażakami, strażakami-nurkami, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz ratownikami medycznymi, trzeba było ruszyć z pomocą czterem poszkodowanym oraz ugasić pożar na łódce znajdującej się na środku jeziora. Było to ratownictwo podstawowe jak i wyspecjalizowane, w którym pomocy udzielono nie tylko na powierzchni wody, ale także pod wodą.
Druga część przewidywała natomiast akcję ratowniczo-gaśniczą, w której strażacy mieli ugasić symulowany pożar i dotrzeć do osób uwięzionych na balkonach i dachu obiektu hotelowego, a następnie ewakuować te osoby w bezpieczne miejsce. 


Ćwiczenia zakończono podsumowaniem, podczas którego przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie pokrótce przedstawili jakie elementy ćwiczeń wypadły bardzo dobrze oraz zwrócili uwagę na te, wymagające dopracowania. Podziękowano wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz zachęcono do udziału w innych tego typu działaniach. 
W wydarzeniu udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który podziękował za dobrze przygotowaną akcję, współpracę między jednostkami oraz życzył, aby podobne sceny miały miejsce tylko w czasie ćwiczeń. Starosta podziękował także uczniom Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, którzy brali udział w działaniach jako pozoranci poszkodowanych.

 

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.