Wiadomości

Świąteczne spotkanie Klubu WIR w Białymstoku

W niedzielę odbyło się świąteczne spotkanie białostockiego Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych, w którym wzięli udział m.in. Marszałek Artur Kosicki, przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski oraz radny Miasta Białystok Paweł Myszkowski. 

 

- Staramy się wspierać działalność Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku. Należą do niego ludzie, którzy doświadczyli okrucieństwa reżimu komunistycznego. Pamięć o tragicznych wydarzeniach stanu wojennego z 1981 roku jest możliwa dzięki świadkom tamtych wydarzeń, którzy zasługują na najwyższy szacunek społeczeństwa – mówił Artur Kosicki. 

 

 

Historia Klubu Więzionych Internowanych i Represjonowanych

W 1999 r. w Białymstoku spotkało się kilkadziesiąt osób więzionych, internowanych i represjonowanych przez komunistyczne władze PRL w latach 1980–1989. Zebrani postanowili powołać Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych przez komunistyczne władze. Klub WIR, jak napisano w deklaracji programowej, jest towarzyszeniem byłych więźniów i działaczy opozycji antykomunistycznej województwa podlaskiego oraz osób czynnie ich wspierających, więzionych, internowanych i represjonowanych za działalność i przekonania w latach 1980– 1989 bez względu na reprezentowane przez nich aktualne opcje polityczne. (więcej na http://kwir.pl/ )

 

fot. https://www.wrotapodlasia.pl/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.