Warto przeczytać

Świadczenie z OC sprawcy w wypadku komunikacyjnym

Wypadek komunikacyjny to temat, który znany jest z polskich ulic. Jeżeli ktoś uczestniczył w takim wydarzeniu, winien wiedzieć, że ma prawo do tego, aby uzyskać zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku. Uwaga! Pojęcia zadośćuczynienia i odszkodowania nie można stawiać na równi. Są to dwie odmienne od siebie sprawy.


Polisa OC a towarzystwo ubezpieczeniowe


Zanim jednak przyjdzie do wyliczenia wartości zadośćuczynienia, czas powiedzieć, z czym ma się tak naprawdę do czynienia. Otóż za tym pojęciem kryje się świadczenie za szkody niematerialne. Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji obejmuje świadczenia za szkody majątkowe. Do wypłaty odszkodowania dochodzi zawsze, ponieważ ma to na celu pokrycie wszystkich start, jakie związane są m.in. z naprawą samochodu.

Od ubezpieczyciela sprawcy można jednak dochodzić zadośćuczynienia, jakie wynikać mogą z tytułu bólu i cierpienia psychicznego, które wynikają np. z traumy po wypadku.


Jak wyliczyć zadośćuczynienie?


Aby otrzymać zadośćuczynienie z OC sprawcy, należy je w pierwszej kolejności wyliczyć. Na wysokość tej kwoty wpływ ma kilka czynników, do których zalicza się:

  • rodzaj uszczerbku - trwały lub czasowy, do odczuwania skutków wypadku dochodzić może przez bardzo długi czas,
  • cierpienie psychiczne i fizyczne - ich rodzaj, jak również nasilenie,
  • bezradność życiowa,
  • oszpecenie,
  • kalectwo i jego stopień,
  • konieczność korzystania z pomocy osób bliskich.

 

Do dochodzenia odszkodowania można przygotować się automatycznie. Szybko można też liczyć na wypłatę odszkodowania. O decyzji ubezpieczyciela osoba poszkodowana zostanie powiadomiona listownie lub przy pomocy wiadomości e-mail.

Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie najczęściej na rachunek bankowy. W tym przypadku zawsze można liczyć na zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Zgłoszenie szkody możliwe jest w określonych ramach czasowych, których trzeba dopilnować. Rzadko kiedy następuje odmowa wypłaty odszkodowania.


Pieniądze za doznaną krzywdę


Trzeba walczyć o świadczenia za szkody niematerialne od ubezpieczyciela sprawcy. Tym bardziej, jeżeli chodzi o naruszenie dobra osobistego lub jeżeli konsekwencją zdarzenia była śmierć bliskiej osoby. Niektóre osoby mają problem nawet z powrotem do miejsca zdarzenia! Tak wielką traumę odczuwają. Ciężko będzie postarać się o przywrócenie stanu poprzedniego swojego życia. Sprawca musi jednak wiedzieć, że musi ponieść konsekwencje zdarzenia, które spowodował. Tym bardziej że można mówić o tym, iż doszło do popełnienia przestępstwa. Zadośćuczynienie może m.in. pokryć koszty leczenia u dobrego terapeuty, gdzie trafia spora ilość osób, jakie mają problem z traumą, jaka ciągnąć się może przez bardzo długi okres. Trzeba życzyć wszystkim poszkodowanym, aby zawsze doszło do wypłaty zadośćuczynienia.


Kancelaria odszkodowawcza Kompensja

Adres firmy: Kartuska 246, 80-122 Gdańsk

Telefon+48 58 500 80 89

Strona wwwhttps://www.kompensja.pl/ 

 

czwartek, 26 stycznia 2023

Jak nosić damskie bluzy?

środa, 25 stycznia 2023

Jak odnaleźć numer działki?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.