W najbliższych dniach prognozy przewidują dalsze spadki temperatur i opady śniegu. W okresie zimowym funkcjonariusze grajewskiej Policji w ramach programu ”Nie bądźmy obojętni” realizują działania, zmierzające do pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem - odwiedzają osoby samotne, niezaradne życiowo, schorowane, ale także nadużywające alkoholu.
Seniorzy, niepełnosprawni, samotni, czy bezdomni wymagają wsparcia i pomocy z zewnątrz. Podjęte działania, szybkie alarmowanie odpowiednich służb pozwolą uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.
- Od początku okresu zimowego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu grajewskiego wskazali 7 miejsc, w których przebywają osoby bezdomne, potrzebujące pomocy. Policjanci potwierdzili te zgłoszenia, a teraz dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi podejmują działania, dążące do wyeliminowania tych zagrożeń – informuje oficer prasowy grajewskiej jednostki.
Zrozumienie problemu jest przejawem troski o wszystkich mieszkańców oraz wrażliwości na sprawy potrzebujących, najbiedniejszych, niejednokrotnie zepchniętych na margines życia społecznego. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że udział mieszkańców we wsparciu osób potrzebujących jest niezwykle ważny.
Każdy przypadek zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu zgłaszajmy pod numer 997 lub 112, a także na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szybka reakcja i udzielona w porę pomoc może uratować komuś życie!
środa, 11 grudnia 2024
środa, 11 grudnia 2024
Pełen szacunek dla grajewskiej policji za tą akcję. Jest tyle innych instytucji mających słowo "pomoc" w statucie czy zadaniach ale wyraźnie widać, że to tylko puste słowa. U policjantów to żelazna zasada. Dlatego chylę czoło przed grajewską policja.
© Copyright 2024, Wszelkie prawa zastrzezone