piątek, 22 października 2021

Sport

  • 5 komentarzy
  • 943 wyświetleń

Warsztaty samoobrony dla dziewcząt ph. May the force be with you

Warsztaty samoobrony dla dziewcząt ph. May the force be with you

W dniach 27-29 sierpnia 2021 r. na terenie powiatu grajewskiego odbyły się warsztaty samoobrony dla dziewcząt ph. MAY THE FORCE BE WITH YOU, w organizację których włączyły się m.in. Komenda Powiatowa Policji w Grajewie i Związek Strzelecki OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo.


W piątkowe popołudnie uczestniczki warsztatów spotkały się z pedagog szkolną p. Anną Formejster, która omówiła problemy, z jakimi stykają się nastoletnie dziewczęta w środowisku rówieśniczym i sieci. Uczestniczki podzieliły się własnymi doświadczeniami, wypełniły anonimową ankietę, z której jednoznacznie wynika, że zdecydowaną większość dziewcząt dotykają szykany, obraźliwe komentarze, złośliwe zaczepki, czy przemoc fizyczna. Następnie dziewczęta spotkały się z mł. asp. Grzegorzem Gardockim, z którym rozmawiały o bezpieczeństwie wśród młodzieży, zagrożeniach i konsekwencjach niewłaściwych zachowań.


W drugim dniu warsztatów odbyło się spotkanie na terenie KPPSP w Grajewie, podczas którego mł. asp. Michał Łopatowski przeprowadził szkolenie z zasad pierwszej pomocy. Celem warsztatu było nakreślenie odpowiednich postaw młodzieży oraz przygotowanie do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia osoby poszkodowanej. Dziewczęta dowiedziały się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc. Ćwiczyły opatrywanie ran, omawiały sytuacje zagrożeń z użyciem ostrego narzędzia, uczyły się resuscytacji. Dodatkową niespodzianką była możliwość zwiedzenia jednostki ratowniczo-gaśniczej, obejrzenia specjalistycznego sprzętu i pojazdów.


W trzecim dniu warsztatów dziewczęta trenowały techniki samoobrony na terenie hali MOSiR w Grajewie. Zajęcia poprowadził pan Dariusz Kulesza, międzynarodowy instruktor KRAV MAGI - nowoczesnego, praktycznego systemu samoobrony i walki wręcz. Warto wspomnieć, że technika ta opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Uczestniczki ochoczo trenowały kopnięcia i uderzenia.
Odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa oraz upominków ufundowanych przez Fundację LOTTO. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że był to dla dziewcząt dobrze wykorzystany czas. 

Jesteśmy przekonani o zasadności organizacji tego typu inicjatyw dla młodych ludzi w naszym powiecie, dlatego pracujemy nad stworzeniem kolejnego projektu.

Do zobaczenia!

 

czwartek, 21 października 2021

Powstaje Mazurska Pętla Rowerowa

czwartek, 21 października 2021

1/16 Okręgowego Pucharu Polski

Komentarze (5)

Czy nie można tak po Polsku. Tylko fanaberzyć. O zgrozo.. mowa ojczysta.

Złoty medal organizatorom Krav maga idealna samoobrona

Uczcie, uczcie a potem mężowi trzeba będzie zakładać niebieską kartę.

Dotyka je przemoc fizyczna, lecz dziewczęta ochoczo trenowały kopnięcia i uderzenia. Hmmmmmmmm.........

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.